Barion Pixel Skip to content
program-speckó-gyerek

„Nem jelenti a világvégét az, ha egy speckó gyerekünk születik” – Társadalmi érzékenyítő program a fogyatékkal élőkért

Három nő, három érintett anya, akik új, rendezvénysorozat- programjukkal ki szeretnének állni többek között a Down-szindrómás, autista spektrum zavaros, értelmi sérült, mozgáskorlátozott, hallássérült, látássérült, stb. személyek mellett. Céljuk nem csak az érintettek és családjaik megszólítása, hanem olyan emberek figyelmének felkeltése is, akik nyitott szívvel, befogadással, értő jelenléttel fordulnának embertársaik irányába.

„2023-ban egy érzékenyítő rendezvénysorozatot tervezünk elindítani, mely programokkal a célunk, hogy ismétlődő jelleggel jelen legyünk, valamint felhívjuk a figyelmet azokra a társadalom által tabuként kezelt témákra, melyek kihangsúlyozására igen nagy szükség van annak érdekében, hogy közelebb hozhassuk az emberekhez az integráció fontosságát, továbbá a fogyatékkal élő emberek és családjaik előtérbe helyeződését, támogatását” – vallják. 

De kik ők?

program-speckó-gyerek

Kreizinger-Panák Fanni a Lélekvirágok oldal megálmodója, írója. Végzettségét tekintve művelődésszervező és női önismereti coach. Személyes érintettségéből kifolyólag régóta dédelgetett álma, hogy létrejöhessen egy olyan nagyszabású érzékenyítő programsorozat, amely a fogyatékkal élő emberek- és az őket gondozó, nevelő családok támogatására jön létre. Hiszi, hogy a kiemelt figyelem áttörő változásokat hozhat egyéni- és társadalmi szinten egyaránt.

Mayer Dea a budapesti Mosoly Fejlesztőház vezetője és érintett szülő. Eredetileg pedagógusi végzettséggel rendelkezik, de gyermekei születése előtt projektmenedzserként dolgozott. Családjával néhány éve indult el a gyermekfejlesztés rögös útján, és pár hónappal ezelőtt saját fejlesztőházában kezdte megvalósítani azt a víziót, amely szerinte egy érintett családnak a maximális támogatást tudja nyújtani. Kiemelten fontosnak tartja az integrációt és a fogyatékkal élő emberek és családjaik sikerhez juttatását.

Lugosi Dórának 4 gyerekes, érintett anyuka. Kisfia, Zoárd, 3 évvel ezelőtt Down-szindrómával született. Azóta a személyes blogján és instagramján – @lugosidori -kommunikál arról, hogy milyen az élet plusz egy kromoszómával. Fontos számára az érzékenyítés, és az emberek informálása arról, hogy nem jelenti a világvégét az, ha egy speckó gyerekünk születik.

 

Jelenleg 5 rendezvény megszervezését és lebonyolítását tűzték ki célul:

Beszéljünk nyíltan a Down-szindrómáról és az autizmusról

2023. március 18. szombat 10:00-14:00

– Meghívott szakemberek előadása (szülész-nőgyógyász, genetikus, gyermekorvos, védőnő)

– Egyesületek, szervezetek bemutatása

– Kreatív, önkifejező foglalkozások, alkotóműhelyek fontossága

Közösségbe kerülés

2023. április 15. szombat 10:00-14:00

– Bölcsődei, óvodai integráció

– Fogyatékkal élő gyermekek intézménybe kerülése

– Szűrés és fejlesztés fontossága

– Speciális iskolák

– Példás történetek bemutatása pedagógusok bevonásával

Lehetőségek a munka világában

2023. május 20. szombat 10:00-14:00

– Fogyatékkal élő személyek lehetőségei a munkaerőpiacon

– Jogi szakember előadása a munkáltatókat érintő kedvezményekről

– Néhány munkahely bemutatása, ahol fogyatékkal élő embereket alkalmaznak

– Sikertörténetek

Családi nap

2023. július

Júliusban egy nagyszabású, sokszínű családi nappal készülünk, meghívott előadókkal, közszereplők felkérésével, kreatív programokkal, foglalkozásokkal színesítve.

Jótékonysági rendezvény

2023. november vége

 

A programok  ingyenesek, együttműködő partnereiket is ennek jegyében keresik. Céljuk, hogy közösen tegyünk jót.

 

Fotó: Freepik

Hasonló tartalmakat ITT olvashatsz. Ha tetszett a cikkünk, oszd meg másokkal, és kövess bennünket a Facebook-, valamint Instagram-oldalunkon is.

 

 

 

 

 

 

Tetszett a cikk?

Megosztás:

Ajánlott cikkek:

2024 © NŐI VÁLTÓ - Minden jog fenntartva | Weboldal: Kardos Gergely