Barion Pixel Skip to content
online edukáció

5 pozitív dolog, amit az intenzív online jelenlétnek köszönhetünk: helló világ!

Az online tér megszámlálhatatlan előnyét már hosszú évek óta élvezzük – nem túlzás azt állítani, hogy az internet megjelenésével egy teljesen új korszak kezdődött el az emberiség történelmében. Az utóbbi néhány évben azonban – részben a kényszerhelyzet hatására – az eddigieknél is többet vagyunk az online térben. Nézzük, mi mindenben tágult ki a világ ennek az újfajta életstílusnak köszönhetően!

Munkavégzési szabadság: határ a csillagos ég

Vannak vállalatok, akik már korábban is nyugodt szívvel bólintottak arra, ha munkavállalóik otthonról szerettek volna dolgozni; de olyanok is akadnak, akiknek a szeme előtt valóságos mumus képében lebegett ez a típusú munkavégzés. A pandémia következtében azonban mindenki megtanulta: a home office – persze munkatípustól függően – igenis működőképes lehetőség, a munkavállalóknál landoló extra szabadságérzet nemhogy csökkenti az elvégzett feladatok értékét, hanem sok esetben egyenesen produktívabbá tesz.

Nemzetközi professzoroktól tanulni? Naná!

A tudásra szomjazó diákok lehetőségei is megsokszorozódtak az intenzív online jelenlétnek hála: hiszen nem kell súlyos összegekért többszáz (esetleg többezer) kilométert utazniuk és megélhetést biztosítani maguk számára egy idegen országban, ha neves külföldi professzorok, oktatók előadásait szeretnék meghallgatni. Több olyan felület is elérhető, ahol a legnevesebb egyetemek óráit, kurzusait hallgathatjuk végig, ilyen például a Coursera.  

Csizmadia Gábor az ELTE kutatója és az Etológiai Tanszék előadója. Számára a digitális tanítás egyértelmű szintlépést jelentett. Az idő a szokottnál gyorsabban ketyeg a kutató-oktatóknak, hiszen nemcsak helyt kell állniuk a tanteremben és a terepen, de munkájuk eredményeit tűkön ülve várja a társadalom. – Sokkal hatékonyabbá tudott válni ez a fajta oktatás – mondja Gábor az iCentre digitális tanításról készült videojában. Tanszékének célja egy közös, profi tananyag kifejlesztése volt, amely nemcsak segít a diákoknak a tanulásban, de az egyetemi kutatók mindennapjait is hatékonyabbá teszi, közben az oktatást világszínvonalúra emeli.

A könnyed online vásárlást csakis a pénztárcánk bánhatja

Hazánkban esetenként felcsapta a fejét az online vásárlással szembeni bizonytalanság: sokan úgy érezték, ha nem látják saját szemükkel az árut, nem szívesen adnak ki érte pénzt. Az elmúlt időszak viszont megtanította, hogy a kanapé pihentető kényelméből is el tudjuk végezni a bevásárlást: legyen szó akár a mindennapi háztartási cikkekről, egy kiszemelt ruhadarabról vagy akár a lakásunkat még otthonosabbá varázsló bútorokról. Mindössze néhány kattintás, és a birtokunkban is vannak a virtuális kosarunkba pakolt termékek. Több olyan kisvállalkozó is elindult a neten, akik valami különlegeset, egyedit szolgáltatnak: vannak akik a nagymamájuktól tanult hímzési technikával lettek ismertek, mások országos webshopot indítottak a hazai kistermelőknek.

Világot látni a világhálón

Szívesen barangolnál a virágzó cseresznyefák között Japánban, vagy megnéznéd magadnak azt a híres Times Square-t, esetleg megcsodálnád a British Museum lenyűgöző kiállításait? Nem sokan vannak, a kérdésekre egy-egy őszinte „nem”-mel felelnének. A művészeti menedzserek, szervezők, idegenvezetők is rájöttek arra, hogy ha már az emberek nagyrésze úgyis online van, ideje felköltöztetni a műalkotásokat, turista útvonalakat és egyéb izgalmas látnivalókat a netre. Kétségtelen, hogy egy online tárlatvezetés nem lesz összehasonlítható a valódi, fizikai megéléssel, de ki ne szeretné úgy bejárni a világot, hogy azt egy forintja sem bánja?

A szeretteink szemébe nézni felbecsülhetetlen

Az online világ talán legnagyobb vívmánya, hogy segítségével könnyedén láthatjuk egymást szeretteinkkel, bárhol is legyenek épp a világban. Akárhova is sodor minket egymástól az élet, bármennyi kilométer is választ el minket, annak soha nem lesz többé akadálya, hogy egymás szemébe nézzünk beszélgetés közben. A szenior korosztályból is egyre többen győzik le az internettel és az online térrel kapcsolatos idegenkedésüket az elmúlt másfél év kötelező távoltartása miatt, így már idősebb szeretteinkkel is könnyedén kapcsolatba tudunk lépni.

Támogatott tartalom.

Kiemelt kép: Freepik

Hasonló tartalmakat ITT olvashatsz. Ha tetszett a cikkünk, oszd meg másokkal, és kövess bennünket a Facebook-, valamint Instagram-oldalunkon is.

Tetszett a cikk?

Megosztás:

Ajánlott cikkek:

2024 © NŐI VÁLTÓ - Minden jog fenntartva | Weboldal: Kardos Gergely