Barion Pixel Skip to content
autómentes nap

Autómentes nap – gyerekeink jövője a tét!

Az Autómentes napnak lehet örülni és lehet bosszankodni miatta, de szükségszerűségét mindenképp el kell ismernünk. Ez a nap ugyanis nem arról szól, hogy sutba kell vágnunk a kocsinkat és innentől kezdve csak biciklivel vagy gyalog járhatunk életünk végéig, hanem arról, hogy felfigyeljünk a közlekedési anomáliákra, és vegyük végre komolyan a magunk és a környezetünk védelmét is.

Ahogy az tudható, Magyarország immár 20 éve csatlakozott ahhoz az összeurópai kezdeményezéshez, amely az Európai Mobilitási Hét nevet viseli, és amelynek nyitónapja (09.16.) rendszerint az Ózon világnapjára, zárónapja (09.22.) pedig az Autómentes napra esik. Nem véletlenül.

Az idei Európai Mobilitási Hét mottója a „Fenntartható közlekedés a biztonság és egészség jegyében”, amelynek nem titkolt szándéka hangsúlyozni – a Covid-19-re is utalva –, hogy mennyire fontos az odafigyelés. Az odafigyelés arra, hogy az autós-, a gyalogos- a kerékpáros-, valamint a tömegközlekedésben is védjük egymást és a természetet.

Zöld közlekedés 

A mobilitási héthez hazánkból idén 237 település csatlakozott, ami azt mutatja, hogy egyre több embernek fontos nemcsak a fenntartható közlekedés, hanem a gyermekeink jövője is.

A Női Váltónál hisszük, hogy egy élhetőbb városban, egy tisztább környezetben – ahol csökken a CO2-kibocsátás, ahol egyre több a zöld felület, ahol az emberek egészsége a mozgásnak köszönhetően (is) javul -, boldogabb és biztonságosabb életet biztosíthatunk a felnövekvő generációknak.

Éppen ezért nagyon fontos lenne, hogy az Autómentes napban is a szándékot, és ne az útlezárásokat lássuk meg.

Az autó nem ellenség, ha jól használod

A rendezvénysorozat célja az ismeretterjesztés és a prevenció a környezetvédelemmel és a zöld közlekedéssel kapcsolatban, ami – még egyszer hangsúlyozzuk – nem azt jelenti, hogy minden gépjárművet el kell vinni a bontókba. A személyautók, a különböző közlekedési eszközök megkönnyítik az életünket, viszont törekednünk kell arra, hogy ezeket lehetőség szerint

  • ne használjuk feleslegesen,
  • ha használjuk, akkor térjünk át környezetbarát járművekre, és igen, ha módunk van rá,
  • üljünk át egy másik ember autójába, hogy ne „üresjáratként” hajtsunk minden egyes nap A-ból B-be.

Ezzel az egyszerű lépéssel máris csökkenthetők lennének a dugók, és kevesebb káros üzemanyag kerülne a levegőbe.

Karl Benz sem azért találta fel az első autót, és felesége, Berta Benz sem azért tette meg vele – sebbenzinnel – az első utat, hogy tönkre tegyük a világunkat, hanem hogy segítsék az emberiséget. Hát ideje, hogy mi is segítsünk magunkon!

Kiemelt kép: EMH

Hasonló tartalmakat ITT olvashatsz. Ha tetszett a cikkünk, oszd meg másokkal, és kövess bennünket a Facebook-, valamint Instagram-oldalunkon is.

Tetszett a cikk?

Megosztás:

Ajánlott cikkek:

2024 © NŐI VÁLTÓ - Minden jog fenntartva | Weboldal: Kardos Gergely