Barion Pixel Skip to content
Viselkedés konferencia, jocó bácsi, SNI Suli

Jocó bácsi: “Nekem is van hiperaktivitás zavarom” – online Viselkedés Konferencia szülőknek, szakembereknek

Balatoni József, Jocó bácsi és Ábel Anita kendőzetlen beszélgetése indítja november 11-én az ingyenes Viselkedés Konferenciát. Az online csúcstalálkozón 18 kiváló szakember fog kihívást jelentő viselkedésekben segítséget nyújtani a szülőknek és a szakembereknek. Ilyen a szeparációs szorongás, korai fejlesztés, hiszti és dühkezelés, iskolaválasztás SNI-s gyerekkel, szenzorosságról, ADHD-ról.

Jocó bácsi pedagógiai pályafutásának tíz éve alatt rengeteg SNI-s és BTMN-es gyerekkel dolgozott és  ahogy fogalmaz, bevonzotta az autistákat is – nagy örömére!  – Nagyon szeretek másfajta gyerekekkel dolgozni, nem könnyű az biztos, pláne amikor először találkozol aspergeres gyerekkel, hiszen nem érted. – mondja Balatoni József.

Ezekkel a gyerekekkel nincs gond, csak mások!

– A rendszerben ott a hiba, hogy pedagógia szakon nincs gyógypedagógiai alapképzés, pedig nagyon kellene. Én mindig azt kérem, hogy bármi van a gyerekkel, mondja el a szülő! Mert az én munkámat könnyíti meg. Ha csak azt látom, hogy a gyerek kétpercenként feláll, de nem tudom, hogy ADHD-s, akkor nehezebb a helyzetem. – mutat rá Balatoni József vagy ahogy sokan ismerik: Jocó bácsi.

– Emlékszem, én osztályfőnöki intőt kaptam, mert rendszeresen elhagytam a helyem az órán. Végül kiderült, hogy azért, mert unatkoztam. Olyan gyorsan megcsináltam a feladatot, hogy mentem a többiekhez és segítettem nekik, csak hogy haladjunk már! – emlékezik vissza a kezdetekre Jocó bácsi.

Az SNI Suli által szervezett ingyenes online Viselkedés Konferencia üzenete, hogy nem a gyerek viselkedését kell megváltoztatni, hanem a környezetét és a szemléletet!

Jelenleg az oktatási rendszerben 102.000 sajátos nevelési igényű gyerek szerepel

– szándékosan nem azt írjuk, hogy van, mert többen is egyéni munkarendbe kényszerültek azért, mert nincs megfelelő intézmény számukra.

Zelend Niki, az SNI Suli alapítója és érintett szülő (gyereke ADHD-s/aspergeres) úgy fogalmaz, hogy megtanult már mosolyogni a fejcsóváló emberekre.

– Nem kell szégyellnünk magunkat, azért mert a gyerekünknek nincs kapacitása jól viselkedni! Ez egy elvárás a többségi társadalom felől, de hagyjuk már a szégyenalapú tekintélyelvűséget! Én a kommunikációban hiszek. Abból jön a tudás. Tudásból megértés. Megértésből támogatás. – emeli ki Niki.

Éppen ezért a támogatásért jött létre az SNI Suli is, amely egy országosan egyedülálló online videotár szülők és szakemberek számára. A november 11-i nagyszabású konferencián több szekcióban is segítséget kapnak a szülők. 

  • Kisgyermekesek a szeparációs szorongásról, a korai fejlesztésről, a visszamaradt csecsemőkori reflexekről, a következetes határállításról nézhetnek előadást. 
  • Ovis gyerekek szüleit a hiszti- és dühkezelésben, valamint az önállóság fejlesztésében segítik a szakemberek. 
  • Iskolás gyerekek esetén pedig egészen megrázó előadás lesz az Online bullying-ról, vagyis az internetes bántalmazásról, az iskolaválasztásról SNI-s gyerekek esetében, a szenzorosságról, az ADHD vadonatúj fejlesztési lehetőségeiről és az autista gyerekek esetén megvalósulható viselkedésmenedzsmentről.

Fenekestül felfordult az életed? Úgy érzed, hogy rátaposott a gyerek az utolsó idegszáladra? Közben egy csomó elvásárnak szeretnél megfelelni szülőként? Nem vagy egyedül! Nem kell szégyellned magad a gyerek viselkedése miatt! Itt össze tudtok kapcsolódni és oldani a feszültséget.

Viselkedés Konferencia, SNI Suli

Ingyenes regisztráció az online Viselkedés Konferenciára: https://snisuli.hu/

“Minden gyerek baromi jó! De dolgozni kell velük!”

Jocó bácsi arról is őszintén fog beszélni, hogy miért nem működik a gyerekeknél a tekintélyelvűség, bár sajnos tudomása szerint ma is alkalmazzák a “pecsétgyűrűs suhintást”. És, hogy valójában milyen is lenne a jó iskolarendszer a különleges bánásmódot igénylő gyerekeknek, mit gondol Balatoni József az integrációról? Nézz bele:

Biztosítsd ingyenes belépőjegyedet itt: https://snisuli.hu/

Képek: snisuli.hu

Hasonló tartalmakat ITT olvashatsz. Ha tetszett a cikkünk, oszd meg másokkal, és kövess bennünket a Facebook-, valamint Instagram-oldalunkon is.

Tetszett a cikk?

Megosztás:

Ajánlott cikkek:

2024 © NŐI VÁLTÓ - Minden jog fenntartva | Weboldal: Kardos Gergely