Barion Pixel Skip to content
Kormanik Andrea-bőresztéta

„Aki hozzám jön, az lerakja a lelkét is” – Kormanik Andrea bőresztéta csak a személyes odafigyelésben hisz

Sikeres lapigazgató volt, mégsem érezte magát a helyén Kormanik Andrea. Valami olyasmit keresett, ahol közelebb áll az emberekhez. 35 évesen váltott. Sok-sok képzés segítségével kozmetikus, majd bőresztéta lett, aki ugyanolyan nagy hangsúlyt fektet a lélekre is, mint a testre. Szalonjában minden a vendéget szolgálja. Fantasztikus gépek, csúcs minőségű termékek és egy nő, aki beszélget veled, és hallgat, ha kell. Mert a ragyogó, harmóniát sugárzó külsőhöz, belső békére is szükség van.

Egy nagy lapkiadó vezetőjeként a csúcson voltál, mégis drasztikusan változtattál az életeden. Történeted sokaknak adhat erőt, akik éppen váltásban vannak, vagy csak csendben tervezik azt.

Sikeres voltam, rengeteget dolgoztam, de egyedülálló anyaként tüsszenteni sem mertem. Ha a gyerek beteg volt, akkor nagyon annak kellett lennie ahhoz, hogy én maradjak vele otthon, nehogy elveszítsem a munkámat, amiből eltartottam magunkat.

Aztán jött egy pont, amikor úgy éreztem, hogy ez így nem mehet tovább. Valami gyökeresen másra, emberire volt szükségem: emberekkel akartam foglalkozni. 

Honnan tudtad, merre indulj el?

Gyerekkoromtól kezdve mindig azt mondták, van valami energiám, amiről a 70-es, 80-as években nem volt divat beszélni, de mégis, ha valaki megfogta a kezem, azt mondta, itt „van valami”.  Aztán tizenvalahány éve elvégeztem a MA-URI masszázs tanfolyamot, de akkor még azt gondoltam, hogy majd a jól kereső munkám mellett masszírozok.

Ebből az lett, hogy amikor bementem dolgozni, egyre rosszabbul éreztem magam a bőrömben, és akkor már tudtam, hogy menni kell, váltani kell.

De bekapcsolt a marketinges agyam is, azt súgva, hogy nem szabad csak egy lábon állni. Mi lehet az, amiben benne van még az érintés? A kozmetika.

Akkoriban még ritkaságszámba ment a teljes odafigyelés, a holisztikus látásmód, hogy egyszerre egy vendég van a szalonban. Én pedig úgy éreztem, hogy megérkeztem.

Kormanik Andrea-bőresztéta

Mondhatnánk, hogy a történet itt véget is ért, de számodra ekkor kezdődött igazán, a végeláthatatlan képzésekkel…

Robbanásszerűen fejlődik a szépségipar. Szerintem nagyon fontos, hogy szakosodjunk; ma már vannak sminktetoválók, szempilla-stylistok, testkezelők, nekem pedig az anti-aging és a bőrproblémák a fő szakterületem.

Hiszek abban, hogy hozzám azok jönnek, akiknek valóban itt a helyük. Aki hozzám jön, az lerakja a lelke terhét is is.

Mire figyeljünk, amikor szépségszalont, vagy kozmetikust választunk?

Nagyon fontos, hogy legyen feltüntetve, milyen anyagokkal és gépekkel dolgozik.

Az utóbbiaknál érdemes odafigyelni az eredetükre, mert az innen-onnan behurcolt gépeknek semmiféle vizsgálatnak, követelményeknek nem kell megfelelniük, és gyakran egyszerűen arról szól a dolog, hogy ha nem ráz meg, akkor már jó…

Azt, hogy a kezelés ténylegesen eredményes / valós-e, senki nem nézi. Én többségében német gépeket használok és megbízható forgalmazóktól vásárolok.

Rettentő fontos, a felhasznált anyagok minősége is. Ha bejössz a szalonomba, én nem azt mondom, hogy nézd, hány oklevél van a falon, mert bár néhányat kitettem, nem ez a lényeg, hanem az, hogy ki vannak téve a kozmetikumok, látod a gépeket, amelyeket használok és az is, amit az arcodra teszek.

Néha szomorú dolgokat hallok, az ismeretlen tartalmú tégelyektől, a replika gépekig  van minden a szalonokban…

Azaz vannak, akik hamisítványokkal kezelnek?

Igen. Gondolj bele, ha bemész egy kínai boltba és megveszed azt a parfümöt, ami máshol többször annyiba kerül, akkor tudod, hogy nem azt kapod, mint az eredeti. De körülbelül az az illat, jó esetben nem vagy rá allergiás sem, és tudod, hogy ezt most azért csinálod, mert nem szeretnél vagy nem tudsz többet fizetni – és te ezzel megelégszel.

A kozmetikai kezeléseknél azonban az anyagokat egy gép bejuttatja a szervezetedbe, és ha a termék nem eredeti, csak úgy fest a doboza, úgy néz ki az anyag, ez már nem játék. Elég nagy gondokat lehet így okozni, és visszaélés a vendég bizalmával.

Hát igen, hall az ember néha rémtörténeteket félresikerült kezelésekről…

Ehhez kapcsolódik a másik vesszőparipám, ez az úgynevezett kompetenciahatárok betartása.

Kormanik Andrea-bőresztéta

Gyönyörű szakmánk van, nagyon sok mindent el lehet érni jó hatóanyagokkal és komoly gépekkel. Erre kell is az embernek költeni, de nem kísérletezünk a vendégek bőrén!

Éppen most futottam bele egy hirdetésbe, amelyik azt ígérte, hogy ha elvégzek egy bizonyos iskolánál egy anatómiai képzést, akkor a külföldön akkreditált végzettséggel csinálhatok bizonyos esztétikai beavatkozásokat, pedig az itthoni jogszabályok ezt nem teszik lehetővé.

Ez az, amit még nagyon erősen át kell tolni a szakembereknél és a vendégeknél is, hogy figyeljenek oda, milyen szolgáltatást és kinél vesznek igénybe. Arra gondolok, hogy például egy kozmetikus nem tölt hialuront, nem tölt szájat, nem botoxol, azt csak orvos végezheti.

Kormanik Andrea-bőresztéta, kozmetikus

Tizenöt éve váltottál egy teljesen új szakmára, azóta hosszú idő telt el. Elégedett vagy az életeddel, vagy esetleg már érlelődik benned egy újabb váltás?

Ez egy érdekes dolog. Az elején, amikor elkezdtem ezt az egészet, akkor a kozmetika mellett még a masszázs is nagyon fontos része volt az életemnek. Különleges masszázsokat csináltam,ma-urit, lávakövest, de kilenc éve volt egy gerincműtétem és el kellett engedtem a testmasszázsokat… Ez nekem egy nagyon nehéz elengedés volt, de a vendégeimnek is. Ma megpróbálok úgy ránézni a dologra, hogy az a tudás és az energia itt van a kezemben, nem veszett el.

Az elmúlt években több szakmai elismerést is kaptam: kétszer lettem a “Hónap kozmetikusa” 2018 és 2019-ben, 2020-ban pedig kozmetikám a “Hónap szalonja” címet kapta meg, és rendszeresen jelennek meg szakmai írásaim.

Az orvos-kozmetikában, amibe belevetettem magam, mindig van mit tanulni, ad munkát bőven. Most még inkább fókuszba kerül az egészség, az egység, és most teljesen tudatosan ebben az irányban tanulok és fejlesztem magam.

Kormanik Andrea-bőresztéta

Mit takar ez az egység pontosan? Most már bőresztétának vallod magad, ami több, mint a kozmetikus, de közben megütötte a fülemet, hogy sokat foglalkozol a nők lelkével is…

Pont most készült el a táblám a bőresztéta elnevezéssel, de a vendégeim azt mondják, hogy én nem csak az arcukat, hanem a lelküket is szépítem. Már nem akarom magam beskatulyázni…

Bőresztétaként egységében nézem az embert, most például egy olyan diagnosztikai módszert tanulok, amely megerősít abban, hogyan „mesél” a bőr arról, ha valakinek endokrinológiai problémái vannak.

Ettől persze még nem leszek orvos, nem fogok senkit diagnosztizálni, de el tudom irányítani olyan helyre, ahol megoldást talál a problémáira.

A vendégek lelkével pedig muszáj foglalkozni, tanulok ezen a területen is, többek között a lelki problémák és a stressz oldását, most éppen illóolajok segítségével.

Mit tanácsolsz azoknak, akik most, hogy éppen megyünk bele egy nagyon kemény válságba, nem engedhetik meg maguknak a kozmetikust, egy nívósabb kezelést? Mi az a rutin, amit ne hagyjunk el, ha foglalkozni szeretnénk magunkkal?

Én azt gondolom, ha egy magasabb kategóriájú kezelés nem is fér bele, legalább egy félórás énidőt próbáljunk meg beiktatni, egy finom masszázzsal, pakolással, hogy ebből az egész őrületből ki tudjunk szakadni egy kicsit – már ez nagyon sokat fog segíteni.

Látom, hogy micsoda terhet raknak le az emberek abban a fél órában, amikor nálam vannak. Ahhoz, hogy a következő 23 és felet végig tudják tolni, az a fél óra rendkívül sokat hozzáad.

Egyébként a napi rutin, ami mindig meg kéne, hogy legyen, az a megfelelő letisztítás és minimum egy alap hidratáló krém használata. Ha ez megvan, már egész jók vagyunk.

Én egyetlen vendégemnek sem szoktam tucatnyi termékből álló bőrápolási rutint összerakni, mert hiszek abban, hogy a kevesebb, de minőségi néha több. Ha el is kell egy időre engedni a kozmetikust, akkor maradjon inkább csak egy termék, de az nagyon jó hatóanyag-összetételű legyen.

Lehet, hogy drágább, de most az fogja „tovább vinni a dolgokat” egy időre.

A nagy cégeknek rengeteg pénzük van marketingre, de honnan tudjuk, hogy igazából melyik a jó arckrém, tisztító, ami tényleg használ?

A nagy cégek nem fognak szeretni, de azt gondolom, náluk sokszor pont a marketinget meg a csomagolást fizeted meg, nem a hatóanyagot. Érdemes szakember segítségét kérni, aki a megfelelő bőrdiagnosztika után, a saját aktuális bőrállapotod alapján ajánl terméket.  

Kormanik Andrea-bőresztéta, kozmetikus
Kormanik Andrea a legmodernebb technológiákkal dolgozik.

Változik-e a bőr szükséglete, amikor egy nő belép a klimaxba, vagyis a menopauza időszakában?

Az én bőrápolási rutinom például úgy néz ki, hogy van egy arctisztítóm, egy krémem és egy szérumom. Semmi más. A szérum az, ami már konkrétan azon dolgozik, hogy a hormonális változásokból kialakuló kötőszöveti gondokat, esetleg a pigmentáltságot kicsit helyre húzza.

Bár a jelenlegi helyzetben nehéz tervezni, te hogy látod magad a következő években?

Az EGÉSZ-SÉG vonalat szeretném erősíteni, azt gondolom, hogy aki most jól áll anyagilag, tehát nem érinti meg olyan mértékben, ami előttünk áll, még az is kibillenhet az egyensúlyból.

Inkább igyekszem úgy differenciálni a szolgáltatásokat, kialakítani a kezelések palettáját, hogy egyénre és pénztárcára szabottan mindenki tudjon választani.  

Egészség és szépség nem lehetséges az egyik fenntartása a másik ápolása nélkül! Bőrünk állapota, egészsége mindenre kihat. Hatással van a közérzetünkre, megjelenésünkre, lelkiállapotunkra, ezáltal a kapcsolatainkra, életünkre.

Az egészséges bőrápolásnak fontos szerepe van a harmonikus testi-lelki egyensúlyunk, külső-belső szépségünk megőrzésében, és nagyban hozzájárul életminőségünk érzetéhez.

Andrea szalonját ITT találod!

Fotók: Kormanik Andrea

Hasonló tartalmakat ITT olvashatsz. Ha tetszett a cikkünk, oszd meg másokkal, és kövess bennünket a Facebook-, valamint Instagram-oldalunkon is.

Tetszett a cikk?

Megosztás:

Ajánlott cikkek:

2024 © NŐI VÁLTÓ - Minden jog fenntartva | Weboldal: Kardos Gergely