Barion Pixel Skip to content

Szendrődi Enikő: „A vállalkozásom a negyedik gyermekem!”

Szendrődi Enikő három gyerek mellett, szenvedélyéből építette fel sikeres vállalkozását, a Nemiskacatot. A közgazdászból lett bútorfestő ecsetvonásai nyomán új életre kelnek a régi tárgyak, melyeket gyermeki kreativitással és hihetetlen lelkesedéssel készít. Leállni pedig nem tud, hiszen, ahogy mondja: „ez a munka valódi függőséget okoz!”.

„Festés” – olvasható Szendrődi Enikő határidőnaplójában ez a rövid bejegyzés, melyet a tulajdonosa már hetekkel korábban odafirkált. Ahhoz ugyanis, hogy a háromgyerekes édesanya a család, a vállalkozás és az énidő közötti kényes egyensúlyt tartani tudja, ügyesen kell balanszíroznia. Ez pedig jó adag szervezést és nagyfokú tudatosságot igényel, még akkor is, ha Enikőnek a munkája egyben a szenvedélye is. De hogyan lehet karriert kovácsolni a hobbiból? A Nemiskacat megálmodója elárulta.

Válasz a kérdésre

A kezdetben cukrászálmokat dédelgető Enikő vendéglátó-szálloda szakos közgazdászként diplomázott a főiskolán. Ám pályakezdőként nem tudott elhelyezkedni a szakmájában, ezért a banki szektor felé vette az irányt és lakossági ügyféltanácsadó lett. Közben férjhez ment és nyolc évre főállású édesanyává lépett elő, aki három gyönyörű gyermeket hozott a világra. Közben pedig új hobbira tett szert: megismerkedett a bútorfestés művészetével. Ezért amikor a nagyobb gyerekek óvodába indultak, és végre neki is jutott egy lélegzetnyi szabadidő, olyan festési technikák után kezdett kutatni az interneten, amelyekhez nem szükségesek nagyobb előkészültek. Ekkor lelt rá a krétafestékekre, amelyek új távlatokat nyitottak az életében.

Szenvedélye a festés

– Amikor Biatorbágyra költöztünk, már tudtam, hogy nem fogok visszatérni az eredeti munkahelyemre, ezért más megoldást kellett találnom. Szerettem volna, ha a gyereknevelés és a háztartás vezetése mellett olyan dologgal foglalkozhatok, ami felüdülést jelent. Feltettem magamnak a kérdést: Mi az a tevékenység, amit akkor is szívesen csinálnék, ha a kutya sem adna pénzt érte? Ekkor villant be a bútorfestés – meséli Enikő, aki lépésről lépésre vezetett végig az úton, amelyre rálépett, és amelyben mindvégig hitt.

Közösségtől a látványműhelyig

Miután Enikő beleásta magát az interneten a vállalkozásindítás rejtelmeibe, és elvégzett egy kismamáknak szóló tanfolyamot, nagy levegőt vett és belevágott, hogy megvalósítsa az álmát. Facebook-oldalt indított Nemiskacat néven, majd röviddel ezután létrehozta a honlapot is, ahol blogbejegyzéseken át osztotta meg saját tapasztalatait a bútorfestés titkairól és saját házuk felújításáról.

– Egyszer csak azon kaptam magam, hogy egy nagyon kis közösség épült körém. Sok hasonló érdeklődésű és gondolkodású ember jött össze, akik meg tudták osztani egymással a tapasztalataikat. A speciális festéket, amit használtunk, külföldről kellett berendelni, ezért összeálltunk és leosztottuk a szállítási költségeket. Egyre többen csatlakoztak hozzánk, és a tétel lassan kereskedelmi mennyiségűre nőtt. Ekkor döntöttem el, hogy vállalkozóként fogom továbbértékesíteni a termékeket. 2014-ben raktam le a Kft.-m alapjait, majd boltot és látványműhelyt nyitottam.

Négy kreatív nő a fedélzeten

2017-ben Enikő válaszúthoz ért, és érezte, segítségre van szüksége ahhoz, hogy tovább tudja folytatni a megkezdett utat.

– Tisztában voltam vele, hogy hiába van meg a szenvedélyem és a lelkesedésem, ha nincs rálátásom a nagyobb léptékű üzleti folyamatokra, amik a további növekedéshez kellenek. Felismertem a hiányosságaimat, és szükségem volt valakire, aki komfortosan mozog ezeken a területeken.

– Ezért 2017-ben a legjobb barátnőm, András Tünde szintén tulajdonostársként csatlakozott a céghez, így egy stabil gazdasági szakemberrel bővült a vállalkozás. Tündének – korábbi pénzügyi vezetőként – nem volt ismeretlen ez a terep, mert a multik világából érkezett, és már az elejétől kezdve adott nekem hasznos tanácsokat, amik gazdaságilag megalapozták azt, hogy fejlődni tudjunk. A meglátásai segítségével a befektetések megtérültek, így később nem torpantunk meg, hanem dinamikusan tudtunk tovább fejlődni.

A csapat azóta 4 fős lett, és vállalkozó, kreatív nőkből áll, akik közül a többség szívesen ragad ecsetet is a szabadidejében. A munkamegosztás is ideális: Tünde viszi a pénzügyi, gazdasági és operatív feladatokat (készletezés, könyvelés, beszerzés…stb.), míg Enikő a kreatív oldalról támogatja a céget a marketing segítségével (hirdetés, reklámok… stb.). A távlati célokat és a stratégiákat pedig együtt álmodják meg.

A két barátnő  

Rá lehet kattanni

Enikő igyekszik jó példát mutatni a 14, 11 és 8 éves gyerekeinek, mert elmondása szerint fontosnak tartja, hogy már fiatalon megtanulják, milyen hozzáállás szükséges a problémák megoldásához. A kötelezettségek ugyanis felelősséggel is járnak, amik a nap nagy részét kiteszik.

– Hétköznap fél 4-ig dolgozom, utána összeszedem a gyerekeket és elfuvarozom őket a különórákra, edzésekre, majd vacsorát készítek és 9 körül – ha van még erőm – átböngészem a gazdasági híreket, vagy magam elé veszek egy önfejlesztő könyvet (ezeket valósággal falom).

– Azt be kell ismernem, hogy nehezen tudok kikapcsolni, ezért néha még visszaülök a számítógép elé és éjszakába nyúlóan dolgozom. Egyszerűen képtelen vagyok teljesen leválasztani a gondolataimat a Nemiskacatról, ezért mindig az jár a fejemben, hogyan lehetne megvalósítani egy elképzelést, jobb tartalmat gyártani és a többi… Nagyon szeretem, amit csinálok, a vállalkozásom a negyedik gyermekem – mondja Enikő.

– Alapvetően introvertált típus vagyok, így számomra nehézséget okoztak a videós szereplések, de mára megtanultam velük együtt élni, hiszen a személyes márka nagyon fontos. Ahhoz viszont, hogy ez működjön, végig hitelesnek kell maradni. A jó hír, hogy megéri áldozni a szenvedélyünkért. A festés számomra élmény, melyből új dolgok születnek. Ilyenkor elmerülök a gyermeki kreativitásomban, keverem-kavarom a színeket és teljesen kikapcsolódom. Azt is szeretem, hogy nem dobunk ki valamit azonnal, hanem helyette átalakítjuk, újragondoljuk. A bútorfestésre teljesen rá lehet kattanni, valódi függőséget okoz, mert az elején van egy elképzelésem, amihez lassan, vonásról vonásra közelítek, és a végén szépen összeáll a teljes kép. Próbálják csak ki!

Kiemelt kép: Nemiskacat

Hasonló tartalmakat ITT olvashatsz. Ha tetszett a cikkünk, oszd meg másokkal, és kövess bennünket a Facebook-, valamint Instagram-oldalunkon is.

Tetszett a cikk?

Megosztás:

Ajánlott cikkek:

2024 © NŐI VÁLTÓ - Minden jog fenntartva | Weboldal: Kardos Gergely