Barion Pixel Skip to content
Zhoja, Női Váltó Vállalkozói Klub

Kapcsolatépítés, közösség: a Zhoja alapítóival indul a Női Váltó Vállalkozói Klub!

Soha sem volt ekkora szükség a kapcsolódásra, a közösségre. Mert együtt sokkal erősebbek vagyunk. Hogy miért hoztam létre a Női Váltó Vállalkozói Klubot? Most elmesélem nektek.

Még riporterként dolgoztam, de már várandós voltam a második gyermekemmel amikor elnyertem a részvételt egy nőknek szóló vállalkozásfejlesztő képzésre. Ott, akkor gyorsan kiderült, hogy a vállalkozási ötletem – majd Ghánából importálok gyöngyöket – khm, finoman szólva nehezen kivitelezhető. Ez a képzés mentett meg vállalkozóként az első nagy bukástól. A képzés végén már a kommunikációs cégemet prezentáltam.

Aztán a még csecsemő fiam mellől kezdtem el tartalommal megtölteni a céget. Mert a noteszem, amely tele volt híres színészek, politikusok, közéleti emberek, filmesek számaival – a gazdasági életben semmit sem értek.

Egyébként is, ha már nincs ott a neved után Magyarország egyik legnagyobb médiacégének a neve, amelynek 18 évig dolgoztál, hirtelen nem érdekelsz senkit sem. Így lettem díjazott riporterből egy pillanat alatt senki.

Itt volt a kihívás, én pedig – most már tudom – imádom a kihívásokat.

De hogyan lesznek ügyfeleim? Elkezdtem hívogatni a barátokat, írtam ismerősöknek: kell-e valakinek image film, riportfilm, sajtóanyag, bármi? Senkinek se kellett. De az egyik barátom férje visszahívott: kéne egy sajtótájékoztatót szervezni. Vállalod? Naná! A téma jó volt és tudtam, hogyan kell megírni a meghívót úgy, hogy sok újságíró, még a híradók is eljöjjenek – tele volt velük a sajtó. Ők lettek az első ügyfelem.

És mégis, mennyit ér a munkám? Mennyit ér az, hogy sok embert ismerek a médiában, hogy kiválóan írok sajtóanyagot, értek a történetmeséléshez, tudom, hogy miből lesz hír és jó filmeket készítek? Kérdeztem a PR szakmában dolgozó barátokat, ismerősöket. Senki sem segített. Ezek után persze alul áraztam magam.

Hosszú évek kellettek ahhoz, hogy megtapasztaljam, hogy a tudás, amit megszereztem és fejlesztek folyamatosan, mennyit is ér a piacon.

Ezért segítek olyan szívesen más vállalkozónőnek. Nekem egy beszélgetés, a másik pedig több éves „szívástól” menekül meg.

És azért is, mert mi nők, sajnos hajlamosak vagyunk magunkat alul árazni – és ez már akkor kezdődik, amikor pályakezdőként a bérigényünket kérdezik… a nők átlagosan 20%-al kevesebbre értékelik a munkájukat – áll a Zyntern Állásportál kutatásában.

Egyébként is hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy az a munka, amit egy multiban végeztünk, vállalkozóként a piacra kilépve a felét, harmadát éri. Jó esetben…

Nehéz időszak jön, soha sem volt ekkora szükség az összefogásra. Sok nő toporog évekig a startvonalnál. Gyermekeik születése után karriert váltanak, vállalkozni kezdenek. „Csináld drágám, vállalkozz, de te mész a gyerekért az óvodába, bölcsödébe, te maradsz velük itthon, ha betegek, ugye tudod?” – megannyi női történetet hallgattam végig az évek folyamán a Női váltó alapítása óta. (És igen, tényleg van olyan is bőven, amikor a férj teljes mellszélességgel áll a felesége mellé.)

Azt is tudjuk, hogy sokan azért lesznek vállalkozók, mert így rugalmasan tudnak dolgozni. Addig ugyanis, amíg csupán 4,2% Magyarországon a részmunkaidős állások aránya, a nők egy része, ha nem tud teljes munkaidős állást vállalni – hiszen a gyerekek, a háztartás, az idős szülők ellátása is jórészt a nők vállát nyomják, akik ezért 2,5 -szer több láthatatlan munkát végeznek, – elkezdenek vállalkozni.

Női Váltó Vállalkozói Klub, Békéssy Olga
Gyakran Sivaként egyensúlyozunk a szerepeink között.

Kisgyermekes anyaként én is gyakran dolgoztam alvásidőben, éjjel, hajnalban. Nehezített a pálya. Talán ennek is köszönhető, hogy Magyarországon összesen 17% a tisztán női vállalkozások aránya

Ezért nyújtunk már évek óta közösséget a karrierváltók, állás keresők mellett a vállalkozónőknek is.

Szükség van egy olyan helyre – kilépve a virtuális térből és az évi egy fesztivál keretei közül – ahol nem ciki bevallani a félelmeinket, ahol kapcsolatokat lehet építeni, tanulni, fejlődni. Ahol végre láthatóvá válhatnak a nőkvállalkozóként.

Női Váltó Vállalkozói KLub, Békéssy Olga

Ezért indítottam el a Női Váltó Vállalkozói Klubot. Tele vagyunk olyan emberi történetekkel, üzleti újrakezdésekkel, amelyet mindenkinek meg kell ismernie. Évek óta gyűjtjük és mutatjuk be a magazinban ezeket a történeteket, most végre életre kelnek, hogy másokat is segítsenek.

Ilyen lesz az első klubtalálkozónk január 25-én, amikor Dalkó Beáta és Nagy Erika, a Zhoja márka alapítóinak történetét mutatjuk be. Akik életük nehéz pontján álltak egymás mellé, hogy vállvetve létrehozzanak egy vállalkozást. Hosszú út vezetett a sikerig, ők pedig alázattal dolgoztak és léptek mindig egyet előre. Erikáék nagy vállalást tettek 2023-ra, amelynek középpontjában a segítés, a nők támogatása áll. Erről is kérdezem majd őket.

Női váltó Vállalkozói Klub, Zhoja
A Vállalkozói Klubban megismerhetitek a Zhoja születésének történetét is.

Hiszek abban, hogy egymásba karolva, segítve, tanulva a másiktól átvészeljük ezt az időszakot is, sőt, nyerhetünk is. Kapcsolatokat és egy erős, támogató közösséget biztosan. 

Szeretettel várunk benneteket csodálatos környezetben, finom falatok mellett a Continental Citygolf Clubban, ahol kapcsolatokat építhetünk, tanulhatunk egymástól és a szakemberektől. Ha szívesen jönnél, itt találod a részleteket. Várunk szeretettel! 

Kiemelt kép: Zhoja

Hasonló tartalmakat ITT olvashatsz. Ha tetszett a cikkünk, oszd meg másokkal, és kövess bennünket a Facebook-, valamint Instagram-oldalunkon is.

Tetszett a cikk?

Megosztás:

Ajánlott cikkek:

2024 © NŐI VÁLTÓ - Minden jog fenntartva | Weboldal: Kardos Gergely