Barion Pixel Skip to content
vállalkozás-Klucsik Lengyel Orsolya

Álmaikat váltották valóra, ma már saját vállalkozásaikkal másokét teljesítik be

Lépésről lépésre kerültek egyre közelebb álmaik megvalósításához, ötleteikből mára sikeres vállalkozások nőttek ki. Klucsik Lengyel Orsolya lakberendezőként viszi végig a teljes folyamaton a hozzá fordulókat, Csiki Ingrid a magánkönyvkiadásban kínál teljes körű segítséget a szerzőknek.    

Klucsik Lengyel Orsolya: mindenki legyen a maga lakberendezője

„Eredeti szakmám szerint magasépítő technikus vagyok. Miután megszereztem ezt a végzettséget, generálkivitelező cégeknél helyezkedtem el, ahol általában nagyobb munkákon, beruházásokon – így lakóparkokon, nagyobb hipermarketeken – dolgoztam.

Az első gyermekem születése után tudatosult bennem, hogy tulajdonképpen én már eleve azért mentem építőipari szakközépiskolába, hogy építészmérnök, vagy lakberendező legyek.

Majd ahogy egymást követően megszülettek a gyerekeim, lépésről lépésre kerültem egyre közelebb a célomhoz; az első baba után egy levelező képzést, a második után 2012-ben a lakberendező alapképzést, a harmadik gyerkőc után pedig a mesterkurzust végeztem el.

Köztük – a nagyobb korkülönbség miatt – már egy kicsit több időm is volt, így akkor el is kezdtem dolgozni ezen a területen; az akkori férjem cégének keretei között lett belőlem vállalkozó. Ő később kiszállt ebből, így önállósultam és tevékenykedem idestova 11 éve lakberendezőként.

A Dobbantó képzésre általában vállalkozási ötlettel mennek a női vállalkozók. Én egy olyan elképzeléssel jelentkeztem, ami arra ösztönöz, hogy mindenki legyen a maga lakberendezője, s erre terveztem egy programot felépíteni.

Úgy gondolom, a mai gazdasági viszonyok között egy nagyon fontos tényező, hogy aki szeretne igénybe venni lakberendezőt az otthona megteremtéséhez az ne csak a legdrágább szolgáltatások közül választhasson, és ne is csak online tanácsadás keretében, hanem a teljes lakberendezési folyamaton végig tudjam vezetni a hozzám fordulókat, mindezt nagyon költséghatékonyan.

Ez a program az otthONline Akadémia. A Dobbantó során ezt tettük keretbe; többféle szempontból – így például marketing, megtérülés – körbejártuk a lehetőségeit, hogyan lesz működőképes.

 

Számomra az otthONline Akadémia jelenti most a legnagyobb kihívást,

hogy valóban olyan program legyen belőle, mely azok számára tud segítséget nyújtani, akik maguk is szeretnének a saját otthonuk tervezési folyamatában részt venni. Ehhez a folyamathoz azonban szeretnének egy segítőt, aki valódi szakmai segítséget tud nyújtani az otthonteremtésükben.

A jelen gazdasági helyzetben különösen fontosnak tartom az otthONline Akadémia programot, hiszen egyre többen szembesültek azzal, hogy az otthonuk enteriőrjének megtervezése, berendezése szakértelmet kíván, mégsem engedhetik meg maguknak, hogy a teljeskörű tervezésre felkérjenek egy szakembert. Az otthONline erre kínál megoldást. Ennek persze hozadéka az is, hogy a programban résztvevők sokkal jobban magukénak tudják majd érezni az otthonukat, szóval az elégedettség mondhatni garantált. 

Korábban komoly kihívást jelentett prezentálni, nagyobb közönség előtt beszélni. Úgy érzem, a Dobbantó ebben is segített; egy olyan metodikát kaptam, amivel ki lehet hozni magunkból a maximumot.

Ezt pedig azóta már kamatoztatni is tudtam, például lakberendezési kiállításokon, legutóbb pedig a márciusi DoboGO rendezvényen.”

Csiki Ingrid: Küldetésem, hogy támogassam a szerzőket, és meggyőzzem őket a minőségi könyvkiadás fontosságáról

„Eredetileg dietetikusként végeztem Pécsett, de már a főiskolai éveim alatt is volt egy olyan gondolatom, hogy nagyon szeretnék egy újságot készíteni. Lehetőség szerint olyat, ami, egészségügyi témával foglalkozik. Miután a piac már abban az időben is nagyon telített volt, ezt az ötletet elvetettem.

Majd felkerültem Budapestre és akkoriban bukkantam rá egy kiadó álláshirdetésére, amiben egészségügyi végzettséggel és német nyelvtudással rendelkező jelöltet kerestek, szerkesztői feladatra.

Mivel én mindkét feltételnek megfeleltem, jelentkeztem a pozícióra és fel is vettek. A kiadó azt ígérte, hogy minden egyébre megtanít, ami ehhez a munkakörhöz szükséges és ez valóban így is történt; ez volt életem legjobb munkahelye.

A könyvek világa és szerkesztés ott szippantott be igazán. Később egy egészségügyi kiadóhoz kerültem, ahol tudományos szerkesztőként dolgoztam egészen addig, amíg várandós nem lettem.

A kisbabám megszületése után fogalmazódott meg bennem az a gondolat, hogy vállalkozó legyek; úgy éreztem, a gyerek mellett már egy kötetlenebb időbeosztásra, szabadságra van szükségem ahhoz, hogy dolgozni is tudjak.

Elkezdtem tájékozódni és akkor találkoztam először a virtuális asszisztens fogalmával. Amikor utánanéztem, ez mit is takar pontosabban, rájöttem, hogy ilyesmit én is tudnék csinálni. Úgy éreztem, hogy a különböző területekről – a szerkesztés mellett – összeszedtem már elegendő tapasztalatot ahhoz, hogy ebbe belevágjak. Így kezdtem el vállalkozni virtuális asszisztensként.

Néhány év múlva letisztult, hogy a szerkesztésnél maradok és akkor hoztam létre Az én könyvem elnevezésű vállalkozásomat, ami a mai napig a tevékenységem fő lába: a kis csapatommal írókat, szerzőket segítünk azon az úton, hogy az ötletükből kézzel fogható kötet születhessen, magánkiadáson keresztül.

Eközben tisztában voltam vele, ahhoz, hogy a vállalkozásom működőképes, eredményes lehessen, bizonyos területeken – így például a marketing, vagy a sales – szükségem lesz a segítségre.

A Dobbantó programról a közösségi médiában hallottam először, egy volt „dobbantós” ajánlotta a képzést.

Az, hogy jelentkeztem is rá, életem egyik legjobb döntése volt, a hatását sok mindenben a mai napig érzem: „irányba” állított, rendszerbe helyezett. Amikor elindulsz az úton, akkor tapasztalod csak igazán, hogy mennyire hasznos tudást kaptál itt; olyan ismereteket, amikhez vissza tudsz nyúlni.

A másik hatalmas érték pedig a kapcsolati tőke, amire a program során szert tettem; több lánnyal, akikkel együtt végeztük a 2019 tavaszi Dobbantót, a mai napig tartjuk a kapcsolatot, számos szakmai együttműködésünk is volt.

A legnagyobb kihívás jelenleg én vagyok saját magam számára: az utóbbi négy év során bármennyiszer megtorpantam, az kizárólag saját magam miatt történt.

Visszatekintve; nem egyszer fordult elő, hogy amikor előre tudtam volna lépni, szintet tudtam volna ugrani, akkor ezt valamiféle belső félelmem akadályozta meg.

Ma már, ennyi év távlatából és ennyi tapasztalattal a hátam mögött azt tudom mondani – ha most kezdeném el felépíteni a vállalkozásomat – első lépésben a saját magamba vetett hitemet erősíteném meg.

Míg a covid alatt üzletileg egy kifejezetten jó időszakot sikerült zárnom, a jelenlegi gazdasági helyzetet, a visszaesést már én is határozottan érzékelem: mint minden más, így a könyvkiadás is drágult.

Panaszra viszont még mindig nincs okom. Jelenleg is négy könyves projektem fut párhuzamosan és nagyon szerencsésnek érzem magam amiatt is, hogy mindig olyan emberek találnak meg, akikkel emberileg is nagyon jól egymásra tudunk hangolódni.

Ha ez hiányzik, akkor meggyőződésem, hogy az a végeredményre is hatással lesz.

Sokan amiatt fordulnak a magánkiadás felé, mert nem tudnak a nagy kiadókhoz bejutni.

Mára már mi is sokan vagyunk ezen a piacon, különféle konstrukciókat kínálva a hozzánk fordulóknak.

Én a szabadság elvét vallom, ha egy szerző igényt tart rá, akkor a csapatommal végig tudom őt vinni az egész kiadási folyamaton, de ugyanígy részfolyamatokra – például egy borítóterv elkészítésére – is felkérhetnek minket. Azt látom, hogy ez megnyugtató azoknak a szerzőknek, akik hozzám eljutnak.”

Ingrid a márciusi DoboGO rendezvényen kiállítóként „debütált”, nagy sikerrel.

NŐ A TÁSKA online kampány és pályázat – Válts nagyobb vállalkozói jól-létre

Ha fiatal nőként vállalkozó vagy, vagy vállalkozás indításában gondolkodsz és foglalkoztat, hogyan tudnád magad és a vállalkozói ötleted, vállalkozásod fejleszteni és szívesen tanulnál mások példáiból, akkor jelentkezz a SEED Alapítvány Nő a táska online kampánya keretében meghirdetett pályázatra 2023. május 31-ig.

Egy jó ötlet önmagában kevés, tudatos építkezés nélkül nincs fejlődés és siker – indul a Nő a táska páyázat

Ide azokat a fiatal vállalkozó hölgyeket várjuk, akik szeretnék bemutatni, hogy a vállalkozói ötletüket, vagy elindított vállalkozásukat milyen irányba szeretnék továbbfejleszteni.  A jelentkezők közül az Adj hozzá! program zsűrije fogja kiválasztani azt a 10 fiatal hölgyet, akiknek a fejlődési koncepciójához segítenek a SEED Alapítvány szakértői és mentorai elkészíteni a fejlesztési tervet. A jelentkezés feltételei bővebben itt találhatók.

Támogatott tartalom

Fotók: Csiki Ingrid, SEED Alapítvány

Hasonló tartalmakat ITT olvashatsz. Ha tetszett a cikkünk, oszd meg másokkal, és kövess bennünket a Facebook-, valamint Instagram-oldalunkon is.

Tetszett a cikk?

Megosztás:

Ajánlott cikkek:

2024 © NŐI VÁLTÓ - Minden jog fenntartva | Weboldal: Kardos Gergely