Barion Pixel Skip to content
tehetség másként

„Ne azért vásároljanak tőlünk, mert fogyatékossággal élünk” – Tehetség másként

A legtöbb dolognak, tárgynak, fogalomnak létezik egy általánosan elfogadott meghatározása. A tehetségnek is. De tényleg csak egyféle definícióval tudjuk körülírni a tehetség fogalmát? Másként nem lehet? Barbi, Csilla, Dorina, Eszti, Sziszi és Zsófi szerint bizony, hogy lehet! Ők a Tehetség másként megalapítói, működtetői.

– Csapatunk tagjait a különböző kézműves tevékenységek iránt érzett szereteten és szenvedélyen túl még egy nagyon fontos dolog köti össze: mindannyian valamilyen fogyatékossággal éljük a mindennapjainkat – kezdi a Tehetség másként vállalkozás történetét Csilla, aki ásványkarkötőket és -nyakláncokat készít.

Eszti, Barbi, Csilla, Norina és Zsófi

 

De a csapat tagjai szerint ő a vállalkozás fő motorja, aki jó tanácsokkal látja el a többieket, ha elakadnának a folyamatokban, de az is ő, aki lehangoltság idején lelket önt beléjük. És ha ennyi nem lenne elég, Csilla a saját termékeinek készítése mellett a többi csapattag alkotásainak csomagolásáról és feladásáról is gondoskodik.

Az ékszereket, festményeket, kitűzőket, kulcstartókat, otthoni dekorációs kiegészítőket készítő hat lány közül öten vakok, illetve látássérültek, Zsófiról pedig két éves korában derült ki, hogy tartós betegségben, neurofibrómatózisban szenved.

tehetség másként
Csilla a csapat létrehozója, és egyben a motorja is

 

A csapat legfontosabb erejét az adja, hogy a lányok élethelyzetükből fakadóan könnyebben megértik egymás problémáit, gyorsabban tudnak egymásra hangolódni, félszavakból is értik egymást.

– Nekünk ez nem munka, hanem sokkal több. Bizonyíték arra, hogy a fogyatékosság és a tehetség nem zárják ki egymást.

Nem sajnáltatjuk magunkat, nem azt szeretnénk, hogy az emberek azért vásároljanak tőlünk, mert fogyatékossággal élünk és ezért biztosan nehezebb boldogulnunk a hétköznapokban,

hanem azért, mert értéket adunk, mert amit készítünk, az tényleg szép, az tényleg valami pluszt ad nekik az életükben – mondja határozottan a fiatal lány.

tehetség másként
A lányok nem csak munkatársak, de barátok is

 

A vállalkozás ötlete 2020 karácsonya táján született meg Csilla fejében, amikor a világjárvány miatti bezártságban egyre inkább előtérbe került az életében a kézműveskedés.

Már korábban is szívesen foglalkozott ilyen tevékenységekkel, de a lezárások miatt megváltozott körülmények megerősítették benne, hogy gimnázium után nem a vakok és látássérültek számára javasolt és evidens, de a számára nem igazán vonzó foglalkozások (informatikus, masszőr stb.) közül szeretne választani, hanem egy bátor lépéssel valami másba kezdene.

tehetség másként
Csilla, Eszti, Zsófi

Valami egészen másba: kézműves termékeket forgalmazó webshopot indítana hozzá hasonló életkörülmények között élő fiatalokkal összefogva.

Az ötletét megosztotta a segítőjével, aki a gimnáziumban eltöltött évek alatt is mellette állt és aki segített neki felkutatni azokat a társakat, akik elkísérhetik ezen az úton és csapatot alkotva, egymást inspirálva realizálhatják ezt a különleges, akkor már közös álmot.

A Tehetség másként lényege nem a fogyatékosság, valaminek a hiánya, hanem épp ellenkezőleg: az értékközvetítés. A lányok nem a hátrányaik kompenzálására hozták létre a közösségüket, hanem azért, mert hisznek abban, hogy jók és erősek, különlegesek valamiben és azt szeretnék, hogy ezt másoknak is megmutathassák

és a tehetségük eredményeivel másoknak örömet és boldogságot szerezzenek, emellett pedig önmaguk számára is megteremtsék egy olyan felnőtt lét alapjait, amely önállóságot, biztonságot, magabiztosságot ad.

Fotók: Tehetség másként

Hasonló tartalmakat ITT olvashatsz. Ha tetszett a cikkünk, oszd meg másokkal, és kövess bennünket a Facebook-, valamint Instagram-oldalunkon is.

Tetszett a cikk?

Megosztás:

Ajánlott cikkek:

2024 © NŐI VÁLTÓ - Minden jog fenntartva | Weboldal: Kardos Gergely