Barion Pixel Skip to content
hormonjaink útvesztőjében

Hormonjaink útvesztőjében – hogyan reagáljunk a változásokra?

A változókorban a testünk egyszer csak jelez, és az önmagunkkal való viszonyra hívja fel a figyelmet, amit nem szabad a szőnyeg alá söpörni. Hogyan reagálunk a változásokra? Teherként fogjuk fel vagy pedig el tudjuk fogadni az új életszakaszt, amit a klimax is jelent? Hogyan, milyen módszerekkel érdemes kezelni a szervezetünkben ilyenkor beálló hormonális változásokat és miként ideális megélni mindezt lelkileg? Ezekről a kérdésekről beszélget Balázsy Panna a Panna, csajok, satöbbi adásában szakértő vendégeivel.

Hogyan tudjuk gyógyítani magunkat, figyelni a testünket? Miért fontos, hogy nagyobb megértéssel legyünk a testünkkel? Erős menstruációs görcsei vezették Soós Alíz szomatodráma játékvezetőt, coachot arra, hogy elkezdjen foglalkozni a testével, az ok-okozati összefüggésekkel és az első szomatodráma játék után mintha elvágták volna a görcseit, melyek azóta sem jöttek vissza többé.

– Már rögtön az elején tudtam, hogy szeretnék ezzel hivatásszerűen is foglalkozni.

Nagyon hiszek abban, hogy ez a kulcs önmagunkhoz, a magunkhoz való viszonyulásnak egy szeretettelibbé, barátságosabbá tétele kihat az életünk minden területére, többek között az egészségünkre is. – mondja Alíz.

Eperjes Kati homonegyensúly és perinatális tanácsadó, fitoterapeuta akkor fordult a természetes gyógymódok felé, amikor bár letette a fogamzásgátlót, nem jött meg a menstruációja, amire az orvosától sem kapott választ. Az akupunktúra gyors eredményt hozott, ekkor kezdett el a természetgyógyászat felé fordulni, fitoterápiát és hormonegyensúly terápiát tanult, hogy nőknek segíthessen. 

– Fontos az, hogy a nők akarják megismerni magukat és a testüket.

Gyakran az orvosoktól nem kapják meg a válaszaikat, hogy például miért fájdalmas a menstruáció, miért nehezített a gyemekvállalás – mondja Kati. A menopauza a másik nagy kihívás a nők életében, amikor teljesen felborul a hormonegyensúly.

– A szintetikus hormonpótlás veszélyes és csak átmenetileg segít – hangsúlyozza Kati. Az a szemlélet, amit én tanultam az arról szól, hogy nem csak az ösztrogén hanem a progreszteron szint is csökken a változókorban – nekem pedig az a feladatom, hogy elmagyarázzam a hormonrendszer működését.

Foglalkoznunk magunkkal, a lelki folyamatokkal is tudatosságot igényel.

– Hogyan reagálok a változással? Megcímkézem, ez is teher vagy el tudom fogadni az élet velejárójaként, hogy ahol ott vagyok, kísérem magam, megyek az élet változásaival? – emeli ki Soós Alíz.

Hogyan reagáljunk a változásokra? Erről is kérdezi Balázsy Panna vendégeit ebben az adásban.

Kiemelt kép: Panna, csajok, satöbbi

Hasonló tartalmakat ITT olvashatsz. Ha tetszett a cikkünk, oszd meg másokkal, és kövess bennünket a Facebook-, valamint Instagram-oldalunkon is. 

Tetszett a cikk?

Megosztás:

Ajánlott cikkek:

2024 © NŐI VÁLTÓ - Minden jog fenntartva | Weboldal: Kardos Gergely