Barion Pixel Skip to content
Viki-ékszer

„Nekem az ékszer nem csak egy szép darab, hanem az önmegvalósítás lehetősége” – Viki pénzügyi vezetőként lett ékszertervező

Mit jelent az ékszer egy nőnek? Szépséget, kötődést, emléket, biztonságot. Szekeres-Forró Vikinek, aki nem csak viselője, hanem tervezője is az ékszereknek még ennél is többet. Egy olyan erőt, ami elindította az önmegvalósítás útján, és ami által beteljesedhetett kislánykora óta dédelgetett álma. Egy évvel ezelőtt még csak egy nagyon óvatos igennel válaszolt volna arra a kérdésre, amire ma már bátran kijelenti: igen, ő ékszertervező… sőt, sokkal több annál.

Szekeres-Forró Viktória egy évvel ezelőtt döntött úgy, hogy valóra váltja gyermekkori álmát: ékszereket tervez, saját brandet épít, és megnyitja azt a budapesti bemutatótermet, ami méltó az ékszer kollekcióihoz, és kifejezi személyiségét is. Maga is nehezen hitte el, hogy kitartással, időt, pénzt és energiát nem sajnálva majd’ negyvenévesen szakmát módosíthat, és új karrier építésébe kezdhet.

Viki évek óta egy állami tulajdonban lévő cég operatív vezetője, pénzügyi diplomája van, és mióta az eszét tudja, erre a pályára készült. Csupán titkon, legbelül remélte, hogy számok, excel táblák és gazdasági tervek helyett egyszer saját tervezésű ékszereire szánhatja ideje jó részét.

Viki-ékszer

Már kislányként is szerette a szépet, szerette a tükör előtt illegetni-billegetni magát édesanyja ruháiban és cipőiben. Ezeket az alkalmakat az tette még igazán kivételessé, amikor édesanyja legszebb ékszerei is a bekerültek a kollekcióba.

Különösen rajongott azért az aranyból készült pecsétgyűrűért, amit karikagyűrű helyett viseltek a szülei, és amit Viki kérésére ezüstből is elkészíttettek neki.

A csillogás, a különleges formák és az ékszerek iránti vonzalma később is megmaradt. Az iskolapadban, tanórákon, amikor éppen unatkozott, ékszereket rajzolt. Ekkor vetette papírra azt a medálformát, ami annyira megtetszett neki, hogy eldöntötte, azzal lepi majd meg saját magát, amikor diplomát szerez.

Ám a bátyja és az édesanyja titkon megelőzték. Kicsempészték a pénztárcájában évekig őrzött tervet, és az oklevélátadóra már a saját tervezésű medáljával lepték meg Vikit.

Ez volt az első olyan saját tervezésű ékszere, amely nemesfémben és drágakőben öltött testet.

Összeállt egy kollekció

Ezt megelőzően és ezután is a jeles évfordulókra általában ékszert kapott a szüleitől ajándékba, akik természetesen mindig megkérdezték tőle milyet szeretne, ám olyat, ami az ő ízlésének valóban megfelelt volna, csak nagyon nehezen talált az ékszerboltok kínálatában, ezért inkább tervezett néhány ékszert és szettet.

A kollekciókból eddig tizenöt, továbbá egy férfi fülbevaló- és egy mandzsettapár már meg is született. Az egyedi tervezésű prémium ékszerek bekerültek a Viki által megálmodott bemutatóterembe. Mindegyiket tervezőjük éppen aktuális hangulata, vagy egy kedvelt ruhadarabja ihlette, Viki a hétköznapokban mégsem viseli őket.

– A mintadarabokra különösen vigyázok, nem szívesen viselem bárhol és bármikor, mert sérülhetnek, kophatnak, koszolódhatnak.

De ha adódik egy különleges alkalom, akkor nem csak a ruhám odaillő, hanem azt is megválogatom, hogy milyen ékszert viselek, és az mindig valamelyik saját tervezésű ékszerem, amire kivétel nélkül rácsodálkoznak, szeretnék közelebbről is megnézni, érdeklődnek, honnan van a medálom és a fülbevalóm.

Majd, amikor elmondom, hogy a szettet én terveztem, sokszor megkérnek, hogy nekik is tervezzek egyet.

„Szerelmese vagyok a drágaköveknek”

Viki minden ilyen kérésnek örömmel eleget tesz, de mielőtt tervezőasztalhoz ül, szereti megismerni azt az embert, aki bizalmat szavaz neki. Erre két lehetőséget kínál: ha valaki bejelentkezik hozzá konzultációra, egy rövid beszélgetés után ajánl neki szetteket, szín, forma és az alapján, hogy milyen eseményen viseli majd az ékszert.

Viki-ékszer

A másik lehetőség, ami egyedülálló az ékszerüzletek piacán, egy sokkal személyre szabottabb tervezés. Ezt egy hosszabb, szín- és akár testalkatelemzéssel egybekötött stílustanácsadással kombinált beszélgetés előzi meg. Viki ezt követően, a benne megszülető benyomások alapján lát hozzá a munkához. Mindkét esetben legalább két-három hónap szükséges ahhoz, hogy egy-egy ékszer elkészüljön.

– Nekem az ékszer nem csak egy szép darab, amit jó érzés viselni, amiben gyönyörködni lehet. Nekem az ékszer az önmegvalósítás lehetősége. Több mint tíz éve gazdasági területen dolgozom, ehhez képest az ékszertervezés egy teljesen más terület.

Kikapcsol, és előhívja a kreatív énemet. Sokszor én magam is elcsodálkozom azon, hogy honnan, és mi minden születik meg a fantáziámban, amit végül lerajzolok.

Hihetetlenül emel ez az érzés, az, hogy rajzolhatok, majd a terveimet viszontláthatom ékszer formájában. Mivel szerelmese vagyok a drágaköveknek, különösen jó érzéssel tölt el, hogy a két szenvedélyemet ötvözhetem, és egy drágakő köré valamilyen ékszert rajzolhatok.

Amikor meglátok egy drágakövet mindig úgy érzem, hogy megszólít, mintha azt mondaná: „Hozd ki belőlem a legszebbet és a legjobbat!” Erre én azt mondom, rendben, kitalálok valamilyen méltó formát hozzád is. Valóban önbizalmat ad, hogy amit elképzelek, azt úgy tudom megvalósítani, ahogyan szeretném.

Az ékszerekről mindig van mit tanulni

Mind a tizenöt ékszerszett elkészítése, mind a bemutatóterem kialakítása, mind a vállalkozás elindítása és az ehhez szükséges marketingtevékenységek, igen jelentős költséggel jártak. Viki szenvedélye kapcsán sokaknak eszébe juthat: egyáltalán nem olcsó vállalkozásba vágta a fejszéjét.

Viki-ékszer

Ez valóban így van, de álmai megvalósítására úgy tekintett, mint egy befektetésre, és ennél fogva a vállalkozás-alapítással járó nehézségek sem tántorították el.

A sikert neki sem adják ingyen, a befektetés érdekében több áldozatot is hozott már. Saját erőből származó megtakarítása és némi öröksége mellé szellemi tőkét is kovácsolt. Elvégzett egy ékszerbecsüs tanfolyamot dr. Takács József ötvösmester – az ország első számú geológus-mineralógus szaktekintélye – iskolájában. Ugyanitt kezdi majd szeptemberben a drágakő-meghatározó tanfolyamot is. Megtanult kézzel rajzolni, és elvégzett egy 3D tervezői tanfolyamot, jelenleg pedig a Yurkov Stílustanácsadó Akadémia hallgatója.

Mindemellett tisztában van azzal, hogy az önképzés itt még nem ér véget, hiszen az ékszerekről és a drágakövekről egy életen át fog majd tanulni. Nagyon sok szakirodalmat olvas, hiszen mindig jönnek újabb és újabb drágakőhamisítási technikák, melyekkel nem árt tisztában lenni, és folyamatosan fejlődik az ötvös szakma is.

Fotó: Szekeres-Forró Viktória

Hasonló tartalmakat ITT olvashatsz. Ha tetszett a cikkünk, oszd meg másokkal, és kövess bennünket a Facebook-, valamint Instagram-oldalunkon is.

Tetszett a cikk?

Megosztás:

Ajánlott cikkek:

2024 © NŐI VÁLTÓ - Minden jog fenntartva | Weboldal: Kardos Gergely