Barion Pixel Skip to content
Görgényi Ágnes, Dobbantó, Kálium Vendégház

Vendéglátás a Balaton-felvidéken – Görgényi Ágnes kiteljesedett új hivatásában

Görgényi Ágnes a pénzügy világából érkezett a vendéglátásba: 23 év banki munkatapasztalatát cserélte a mindszentkállai Kálium Vendégház üzemeltetésére. A kétgyermekes édesanya a járt utat hagyta ott a járatlanért. Ágnes és férje döntését az élet igazolta: bájis szállásuk mágnesként vonzza a kikapcsolódni vágyókat.

„Mindig is szerelmem volt a Balaton” – idézi fel a kezdeteket Ágnes. „A gyermekeim még kicsik voltak, s úgy döntöttünk a férjemmel, hogy mindenképpen szeretnénk a Balaton-felvidéken egy ingatlant”.
A vendéglátás ekkor – 2013-ban – még nem szerepelt a házaspár tervei között. Ahogy azonban cseperedtek a gyerekek, Ágnes úgy érezte, alkalmazottként nem tud kiteljesedni, ezért férjével úgy döntöttek, az esedékes házfelújítást úgy alakítják, hogy az ingatlan alkalmas legyen vendégfogadásra is.

Megérte a merészség!

2018 júliusában így nyitotta meg kapuit a három apartmannal és ma már kültéri szaunával is büszkélkedő vendégház Mindszentkállán.

„Felmondtam a munkahelyemen, és azon a nyáron már fogadtam is az első vendégeimet.” A települést azért választották, mert sokat nyaraltak a környéken és ezt a helységet ismerték a legjobban. „Ez a falu egy tündéri hely!” – lelkesedik Ágnes.

A vendégház nyáron teljes kihasználtsággal működik, a tavaszi hónapokban persze visszaesik a forgalom. Ágnes némi szomorúsággal meséli, hogy: „Az épület ma már teljes egészében a vendégeké, mi a családdal csak a holtszezonban jutunk el oda, és ilyenkor jut idő a további fejlesztésekre is”. A szállást eleinte egy Facebook-oldalon hirdették, ám hamarosan már saját honlapot is indítottak.

Új lendület

A Dobbantóban való részvételt Ágnes valójában a férjének köszönheti, aki a banki szférában dolgozik, és egy hírlevélben figyelt fel a Budapest Bank női vállalkozóknak szóló programjára. Bár Ágnes pénzügyi végzettséggel is rendelkezik, úgy érezte, hogy tudná bővíteni vállalkozási ismereteit. „A Dobbantó alkalmasnak tűnt arra, hogy új lendületet adjon”.

A kurzus éppúgy segítséget nyújt a kezdő, mint a már vállalkozásukat egyengető nőknek, és Ágnes maximálisan elégedett az ott tanultakkal:

„Csak hasznos információkat kaptunk. A pénzügyi ismereteimet is bővíthettem, ám számomra az online marketing ismeretek elsajátítása bizonyult a leghasznosabbnak.” Ágnes külön kiemeli, hogy az oktatók és a többi résztvevő milyen inspirálólag hatottak rá. „Kifejezetten örülök, hogy részese lehettem a programnak”.

A terjeszkedés sem kizárt

A vendégház kapcsán Ágnes rendkívül büszke arra, hogy a férjével hozták tető alá az épületet. „Természetesen nem saját kezűleg építettük, de megtaláltuk a megfelelő szakembereket a kertépítéshez és a kivitelezéshez. Kis családi vállalkozásként tudjuk működtetni, ami szintén büszkeséggel tölt el”.

Fontos megemlíteni a koronavírus-válság kötelező zárva tartási időszakát, amely mély nyomot hagyott a vállalkozáson. Ezt a nehéz helyzetet megtörte a nyári szezon, szerencsére a turizmus fellendülni látszik, és a vendégház naptára is megtelt a főszezonra, ami azt mutatja, hogy a vendégek bizalma töretlen. A visszatérők és a pozitív visszajelzések egyértelműen azt jelzik Ágnesék számára, hogy jó úton járnak.

„Idén nyárra eljutottam odáig, hogy a szállásadó oldalak igénybe vétele nélkül, nyolcvan százalékban mi magunk tudjuk kiadni az apartmanokat.”

Hosszabb távon a Dobbantó Program keretén belül felvázolt üzleti tervet szeretnék megvalósítani, és egy további vendégház beindítását is fontolgatják. „Nem szállodaláncban gondolkodunk; szeretnénk szépen és jól csinálni ezt a szakmát”.

A vírushelyzet alakulásával kapcsolatos folyamatos bizonytalanság viszont óvatosságra inti őket, így a vállalkozás újabb fejlesztései, beruházásai váratnak még magukra. „A jelenlegi helyzetben a meglévő vendégházunkat szeretném a lehető legtökéletesebben csinálni minden szeretetemmel, odaadásommal” – mondja Ágnes.

 

 
Ágnes üzenete a vállalkozónőknek:

  • Fontos, hogy legyen egy jó ötletünk és egy kidolgozott, reális üzleti tervünk.
  • Elengedhetetlen, hogy nehéz helyzetben is feltaláljuk magunkat – én például a lezárás alatt se hagytam fel a marketingtevékenységgel (különböző ajánlatok kidolgozása, folyamatos jelenlét az online közösségi médiában).
  • Naprakésznek kell lennünk a cégünkkel kapcsolatos adózási, üzemeltetési témákban is – és ehhez ne restelljünk segítséget igénybe venni, hiszen nem tudhatunk mindent. Egy vállalkozó nem polihisztor, de fontos, hogy tudja koordinálni a feladatokat, és rálátása legyen a szektorra, amelyben működik. 
  • És persze fel kell készülni a hullámhegyekre, hullámvölgyekre. Sőt egy B tervre…  Ennek köszönhetően hamarosan végzett lakberendező is leszek, hiszen megtanultam, hogy nem tudhatjuk pontosan, mit hoz a jövő.

Sok sikert!

Fotó: Dobbantó Program

Hasonló tartalmakat ITT olvashatsz. Ha tetszett a cikkünk, oszd meg másokkal, és kövess bennünket a Facebook-, valamint Instagram-oldalunkon is.

Tetszett a cikk?

Megosztás:

Ajánlott cikkek:

2024 © NŐI VÁLTÓ - Minden jog fenntartva | Weboldal: Kardos Gergely