Sütit akarok! – hányszor csúszik ki az ember száján teljesen ösztönösen egy hosszú nap végén vagy egyszerűen csak akkor, amikor úgy érezzük, jó lenne megjutalmazni magunkat valami finommal. Van ebben a mondatban valami gyermeki, zsigeri és teljesen őszinte vágy a jóra, a finomra, egy kis önszeretetre, mert úgy érezzük, egy jó süteményt bármikor megérdemlünk. Ugyanez az ösztönösség, életigenlés és szerethetőség lengi körbe a II. kerületi Sütit akarok! cukrászdáját és tulajdonosát Menyhért-Kapusi Gertrúdot.
Helyes Gina írása.
Újratervezés vajjal és csokoládéval
Gerti gyerekkora óta szenvedélye a sütés, de karrierjét mégsem a rózsaszín cukormázak és a süteményes vitrinek világában kezdte építeni. Közgazdász diplomával a zsebében kifogta az álommmelót Budapest legelismertebb szervezetfejlesztő cégénél.
Az lett a főnőke, akinek a könyvéből az egyetemen tanult. Minden adott volt a klasszikus karrierhez: szakmai siker, elismertség, izgalmas projektek.
A teljességet mégis az jelentette számara, amikor munka után hazaért, kötényt kötött, bekapcsolta a sütőt, és elmerülhetett a torták és sütemények illatos világában, éjszakába nyúlóan kísérletezve újabbnál újabb receptekkel. Tette mindezt a barátai és a családja legnagyobb örömére, akik egy idő után már nem csak a süteményeket, hanem a recepteket is követelték tőle.
Azért, hogy ne kelljen egyesével küldözgetni a recepteket, elindította a Sütit akarok! blogot, amely körül egyre nagyobb közösség alakult ki.
– Akkor még azt gondoltam, a sütés csak hobbi marad az életemben, és arról álmodoztam, hogy majd nyugdíjas koromban nyitok egy kis süti boltot. Reggel bemegyek, megsütöm a nagymamás süteményeket, délután pedig eladogatom őket. Aztán a munkahelyemen negatív változások történtek, és fél év őrlődés és gondolkodás után elhatároztam, nem várok a nyugdíjig! A kezembe veszem a sorsomat és megsütöm az álmaimat – meséli, és hozzáteszi, hogy milyen szerencsés, mert a párja – aki azóta már a férje és az üzlettársa is – végig bíztatta és mindenben teljes mértékben támogatta.

Gerti nem egy kis cuki cukrászdát vízionált, hanem egy olyan nagy, világos, élettel teli teret, ahol workshopokat vagy kisebb rendezvényeket is lehet tartani.
– Azt is tudtam, hogy a boltot a II. kerületben szeretném, hiszen egész életemben ehhez a környékhez kötődtem. Amikor pedig megláttam a Frankel Leó úti üzlethelyiséget a hatalmas kirakatával, azonnal tudtam, hogy ez lesz az én kis csoda birodalmam. – mondja.

Sütemények kompromisszumok nélkül
Tizenegy év telt el azóta, túlélve gazdasági válságot és Covidot, a Sütni Akarok! ma is ugyanolyan szeretettel és minőséggel várja a vendégeket, mint a legelső nap.
– A minőségből sosem engedtem. Nálunk igazi vaj, valódi csokoládé és friss tejszín van a sütikben, pont úgy, mintha otthon készíteném. Semmi adalékanyag, semmi csalás.
Az az egyik előnye, hogy nem cukrásziskolában kezdtem a pályám és nem voltam nagyüzemi cukrásztanuló, hogy az olyan ipari alapanyagokról, mint például a jilk paszta – amitől a piskóta hetekig ruganyos marad, és amit a legtöbb cukrászdában simán beleraknak a tésztába – egyszerűen nem is tudtam, hogy létezik. – avat be Gerti.
Gerti szerint van élet a hagyományos rigójancsin és dobostortán túl is, mindig vannak sajtorták, brownie alapú torták és pisztáciás finomságok is a pultban.
Sőt, tudatosan alakította úgy a kínálatot, hogy mindig legyen valami újdonság, valami meglepő, amiért érdemes bejönni és megkóstolni. A klasszikusokból persze nem engednek, a mézes krémes, a zserbó és a flódni mindig ott várja a vendégeket.
A flódnira különösen büszke: férje családi receptje alapján készül, és kétszer nyerték el vele a Budapest legjobb flódnija díjat, ráadásul vakteszten.

Bár mára már egy lelkes csapat veszi körbe, Gertrúd bármikor beáll tortát sütni, kiszolgálni – vagy éppen fagyigépet szerelni, mert természetesen minőségi fagyi is várja a vendégeket. A cukrász karrier mellett tv-s karriert is épít: gyakran látható a Paprika TV műsoraiban. A süti boltban és a kamera előtt is ugyanaz hajtja:
– A küldetésem, hogy megmutassam: egy igazán jó sütemény nem ördöngösség. Csak egy titok van, nem szabad spórolni sem az alapanyagokon, sem a szereteten.
kiemelt kép: Kovács Eszter
Hasonló tartalmakat nálunk ITT olvashatsz. Ha tetszett a cikkünk, oszd meg másokkal, és kövess bennünket a Facebook-, valamint Instagram-oldalunkon is.

