Barion Pixel Skip to content
mi a szitu-illemtanulás

Mi a szitu? Soha nem volt még ilyen szórakoztató az illemtanulás

A napokban megjelent Győri Zoltán Mensa HungarIQa díjas magyar társasjátékszerző legújabb családi és edukációs kártyajátéka, a Mi a Szitu? A Surányi Tímea által jegyezett Tinillem című könyv méltó kiegészítőjeként a kártyák is az illemszabályokra fókuszálnak, könnyed és szórakoztató formában hozva be őket a játékba.

Jobb, mint a T-vonalzó

Jó hangosan köszönjél fiam! Tűrd már be az ingedet! Nem tekergesd a hajadat! Add meg a tiszteletet, különben… – Ismerős mondatok gyermekkorunkból. Az alapvető illemszabályokat családi környezetben és óvodai, iskolai közegben igyekeztek szüleink és tanáraink megtanítani nekünk egy olyan életszakaszunkban, amikor ez jószerével a legkevésbé sem érdekelt minket. Hiszen életünk fókuszában a kaland, a barátok és a JÁTÉK álltak.

S most, majd húsz-harminc év távlatából lehetőségünk nyílik gyermekeink számára saját nyelvükön és saját érdeklődési körük, a játék által megtanítani azt, mi illik és mi nem. Mennyivel jobban hangzik ez, mint körmöst kapni azért, mert megint nem köszöntünk elég hangosan?

Kínos! Vagy mégsem?

Győri Zoltán, a játék alkotója

Surányi Tímea, a Tinillem könyv szerzője maga is megtapasztalta, mekkora igény lenne egy játékos feldolgozásra.

– Ahogyan érkeztek a visszajelzések a könyvről, láttam, hogy a gyerekek szinte minden esetben játszanak a könyv végén található quiz játékkal.

Nagyon szeretik a könyv képeit és mikor beszélgetünk, történeteket várnak bizonyos élethelyzetekről. A kedvenceik általában azok, amikor valaki kellemetlen helyzetbe kerül amiatt, hogy nem tudja az illemszabályt.

Ezeket átbeszéljük, hogy mit kellett volna tenni, mire érdemes odafigyelni.

Ezért gondoltam, hogy nagyszerű ötlet lenne, ha egy játék keretében is lehetőségük nyílna a gyerekeknek az illemszabályok megismerésére.”

Hogyan segít a mindennapokban?

Azt hihetnénk manapság – amikor közel 4000 játék jelenik meg éves szinten, mindenki kezében van egy kütyü és amúgy is rohanunk –  senkit sem érdekel az udvariasság, pedig az illemszabályok nemcsak alapvető viselkedési normákat és társadalmi elvárásokat tartalmaznak:

segítenek pozitív benyomást kialakítani magunkról, így a karrierünk és a szociális életünk szempontjából is fontosak. Az egymás felé mutatott tisztelet és a magabiztosságunk alapkövei lehetnek, amelyeket ha nem is alkalmazunk minden pillanatban, szinte kötelező ismerni ahhoz, elboldoguljunk az életben.

A rengeteg online jelenlét kezdi ezeket a határokat is átírni és háttérbe szorítani azáltal, hogy már az alapok megtanítására sem helyez elég hangsúlyt. Ellopja a showt látványos és szórakoztató trendjeivel, a szülők és pedagógusok számára sokszor meg nem értett platformokkal, szokásokkal.

Egy játék azonban segít abban, hogy offline tanuljunk, közösen, úgy, hogy nem csak szórakozunk, de egymásra figyelünk, a másik szemébe nézünk.

S most itt egy vérbeli partyjáték 108 élethelyzettel és a kártyák variációiból adódó vicces és nagyon könnyed hangulattal az egész család vagy akár teljes osztályok számára elhozza ezt a lehetőséget!

 

Hasonló tartalmakat ITT olvashatsz. Ha tetszett a cikkünk, oszd meg másokkal, és kövess bennünket a Facebook-, valamint Instagram-oldalunkon is.

Tetszett a cikk?

Megosztás:

Ajánlott cikkek:

2024 © NŐI VÁLTÓ - Minden jog fenntartva | Weboldal: Kardos Gergely