Barion Pixel Skip to content

„Sok nő takargatja magát, de ezzel csak pluszkilókat pakol fel” – tavaszi gardróbtippek

Sokan állítják, nem a ruha teszi az embert – és ezt talán ugyanennyien vitatják is. Függetlenül attól, hogy melyik véleménnyel értünk egyet, egy valami bizony tény: igenis befolyásolhatja a mindennapjainkat, hogy milyen ruhát viselünk. Egy tudatosan és jól megválasztott ruhadarab akár még az önbizalmunkat is visszaadhatja. Különösen igaz ez tavasszal, amikor lekerül a télikabát és a vastag pulóver, melyek nem csak melegítettek, hanem diszkréten el is takarták a télen felszedett plusz kilókat, a bőrünk alá tolakodó puha párnácskákat.

Vannak nők, akik ösztönösen tudják, hogy nekik milyen ruha áll jól. Igaz, akiknek erre nincs érzékük, ők is felöltöznek valahogy. A kérdés csak az, hogy vajon ők is jól érzik magukat a bőrükben?

– Ha valaki olyan ruhadarabot választ magának, ami őt emeli, akkor nem csak az öltözékével, hanem önmagával is sokkal elégedettebb lesz. Ha erre tudatosan ügyelünk, az öltözékünk olyanná tesz bennünket, amilyenek lenni szeretnénk – mondta Kovács Orsolya stílustanácsadó, a Yurkov Stílustanácsadó Szalon alapítója, akivel arra a kérdésre kerestük a választ, hogyan állítsuk össze úgy a tavaszi gardróbunkat, hogy az ne csak divatos legyen, hanem segítségünkre legyen az önmegvalósításban.

nő-tavaszi-gardrób

Találd meg a saját stílusod!

Ahhoz, hogy megmutathassuk, kik is vagyunk valójában, meg kell ismernünk a saját színeinket, színtónusainkat. Lehet ez telített, telítetlen, sötét, világos, hideg vagy meleg szín. Ez lesz az az árnyalat, ami igazán illik a hajunkhoz, az arcbőrünkhöz, a szemünkhöz, az ajkainkhoz és a fogunk színéhez, vagy éppen a szemünk fehérjéhez. Merthogy e két utóbbit sem hagyhatjuk figyelmen kívül, ha valóban ügyelünk az összhatásra.

Ugyanis, ha a ruhánk vagy a rúzsunk árnyalata nem passzol az arcunkhoz, akkor tompának tűnhet a szemünk, a fogunk pedig szürkébbnek vagy sárgábbnak hat majd. Ha azonban a színpalettán megtaláljuk a hozzánk illő rúzst, akár fehéríthetünk is a fogainkon, míg egy tökéletes alapozótól és arcpirosítótól szinte felragyoghat az arcunk.

Kovács Orsolya szerint nem kizárt, hogy valakihez épp a kedvenc színe passzol majd legjobban. Ebben a szerencsés helyzetben is jó tudni, hogy egy szín is rengeteg tulajdonsággal rendelkezik.

Így, ha például valakinek a kék a kedvence, csak akkor fogja igazán jól érezni magát benne, ha a kékek közül a tónusának megfelelő árnyalatot választja ki.

Gondoljunk csak bele, milyen nagy a különbség egy babakék és egy királykék között, egy sötétkék vagy a zöldes árnyalatba hajló Monaco kék között. Egy általunk kedvelt szín akár még segítségünkre is lehet abban, hogy könnyebben megtaláljuk a saját stílusunkat. Hiszen, ha tudatosak vagyunk, és tudatosan választunk, akkor nem csak automatikusan egy szín után nyúlunk, hanem nagy eséllyel épp annak az adott színnek a hozzánk illő árnyalatát fogjuk kiválasztani. Egy jól megtervezett öltözködéssel a megjelenésünk is magabiztosabb és határozottabb lesz.

nő-tavaszi-gardrób

Ne féljünk a színektől! Ne rejtsük el a vonalainkat!

Most pedig nézzünk néhány trükköt arra vonatkozóan, mit tegyenek azok, akik kedvet éreznek személyes stílusuk kikísérletezéséhez.

Az egyik legfontosabb, hogy tavasszal praktikus elhagyni a télen oly gyakran viselt feketét. Helyette válasszunk az üzletek színesedő ruhakínálatából. – Arra ösztönzök mindenkit, hogy bátran válasszon világosabb színeket, mert ettől nem csak a kedve lesz jobb, hanem az arcát is élénkíti.

Ne féljünk se a színektől, se a szabásvonalaktól! Nagyon sok nő takargatja magát ahelyett, hogy kiemelné az alakját. Ez egy rossz taktika, mert épp a takargatással és a rejtegetéssel gyakran plusz kilókat pakolunk magunkra.

Ettől az optikai súlytöbblettől általában a legtöbb nő rosszul is érzi magát – hangsúlyozza Orsolya.

A lelki egyensúlyunk, az önbizalmunk és a kellemes összhatás érdekében is jó, ha tudjuk, hogy ha dús keblekkel rendelkezünk, akkor ne takarjuk be a dekoltázsunkat, ha azonban szeretnénk nagyobbnak láttatni a mellünket, akkor nyugodtan viseljünk zsabós, fodros és mintás blúzokat.

nő-tavaszi-gardrób

Rejtegetés helyett érdemes a derekat is hangsúlyozni, mert ezzel nem csak karcsúsítjuk az alakunkat, hanem egyúttal adunk magunknak egy finom, légies sziluettet is. De ugyanígy figyelmet érdemel a karunk és a lábunk is, éppen ezért meg kell tanulnunk, hogy egy előnyös szabásvonal megválasztásával hogyan tudjuk bármelyiket is úgy kiemelni, hogy az összhatás tovább emeljen a megjelenésünkön.

Valóban szükségem van rá?

Ha pedig már ismerjük a színeinket, és azt is tudjuk, hogy milyen szabásmódok, fazonok állnak jól nekünk, hozzáláthatunk a ruhatárunk optimalizálásához.

Figyelem: a ruhásszekrényünkből nem akkor hozzuk ki a maximumot, ha az éppen aktuális divatnak megfelelően töltjük fel!

Először is vizsgáljuk meg, hogy valóban olyan színű és szabású ruhák vannak-e a gardróbunkban, amelyek nekünk jól állnak.

– Sokan ilyenkor döbbennek rá, hogy a ruhatáruknak mindössze csak a húsz százalékát viselik, míg a nyolcvan százaléka szinte elő sem kerül – mondja Kovács Orsolya, aki szerint az lenne az ideális, ha ez az arány legalább megfordulna. A stílustanácsadó szerint erre akkor van lehetőség, ha tudatosan választjuk ki és vásároljuk meg a ruháinkat.

nő-tavaszi-gardrób

Ez azonban azt is jelenti, hogy egy tél végi leárazásnál nem dőlünk be az árcédulának, hanem átgondoltan azt a ruhát vásároljuk meg, amire szükségünk van, és ami nekünk jól áll.

A legjobb, ha egy ilyen csábító szituációban feltesszük magunknak azt a kérdést, hogy vajon a kiszemelt darabra valóban szükségünk van-e, be tudjuk-e illeszteni legalább tízféle összeállításba a meglévő ruhadarabjainkkal.

– Egy jó ruhatár nem attól jó, hogy kevés vagy sok ruha van benne, hanem attól, hogy variálhatóak a meglévő ruhadarabok, ezáltal pedig sok-sok összeállítást tudunk kihozni belőle.

A ruha helyettünk is beszél

– A ruha mindaddig, amíg ránk nem kerül, csak egy darab textil. Ám onnantól, hogy felvesszük, képes lesz minket felemelni, vagy akár arra is, hogy lehúzzon, netán egyszerűen csak semlegesé válik rajtunk – mondja a stílustanácsadó. – Így sokat tud javítani vagy rontani is a kedvünkön és a lelkiállapotunkon.

A ruha egy olyan kommunikációs eszköz, ami szavak nélkül mesél rólunk.

Meg fogja tudni mutatni a személyes erőnket, a nőiességhez való viszonyunkat, az önbizalmunkat, és azt, hogy éppen mennyit akarunk megmutatni magunkból. A legjobb és leghatékonyabb, ha mindez nem csak ösztönösen, hanem tudatosan működik. Ennél fogva valóban igaz az, miszerint a ruha teszi az embert.

Fotó: Kovács Orsolya – Yurkov Stílustanácsadó Szalon 

Hasonló tartalmakat ITT olvashatsz. Ha tetszett a cikkünk, oszd meg másokkal, és kövess bennünket a Facebook-, valamint Instagram-oldalunkon is.

Tetszett a cikk?

Megosztás:

Ajánlott cikkek:

2024 © NŐI VÁLTÓ - Minden jog fenntartva | Weboldal: Kardos Gergely