Barion Pixel Skip to content
Pataki nagy éva Sikk me up!

„A ruha a nulladik lépés, hogy eladd magad” – elstartolt Pataki Nagy Éva gálaruha-kölcsönzője

Csillogó szemekkel, smaragdzöld, ejtett vállú estélyiben fogadta vendégeit Pataki Nagy Éva, a „gálalány” az Európa Bisztróban. Évi nem akármiért ragyogott a boldogságtól: elindította SikkMeUp! szalonját, ahol a ruhákon túl mindent megtalálhatunk, ami a felejthetetlen első benyomáshoz és a tökéletes megjelenéshez szükséges. A kick-off eseményen – a káprázatos bemutatón túl – a pénzügyi tudatosság és a fenntarthatóság került terítékre.

– A világ megtelt fogyasztási cikkekkel. Talán most együtt tudunk tenni, hogy részesei legyünk a változásnak – mondta Pataki Nagy Éva a SikkMeUp! beharangozó eseményének kezdetén, utalva a fast fashion vállalatok szinte felfoghatatlan mértékű túltermelésére és az emberek túlfogyasztására, sokszor impulzív költekezésére.

A slow fashion szemlélet mellett Évi arról is eltökélten vallott, hogy a ruha egyfajta magabiztosságpajzs is egyben.

Sikk me up!
Ez a ruha is bérelhető.

A megfelelő outfit láncreakciót indít

– Szerintem sok szempontból ingatag lábakon áll az a híres mondás, hogy „nem a ruha teszi az embert”. Az öltözékünk ugyanis az egész kisugárzásunkat megváltoztathatja. Ahhoz, hogy egy adott helyzetben kihozzuk magunkból a legtöbbet, óriási segítség, ha tetőtől talpig jó a megjelenésünk. Egészen más ilyenkor a testtartásunk, igazi transzformációk mennek végbe, ha bombaformában érezhetjük magunkat.

Mindez segít érvényesülni, új kapcsolatokat kialakítani, például egy networking eseményből valóban kihozni azt, amit szeretnénk

– világított rá a SikkMeUp! alapítója.

Elmagányosodó ruhatár helyett: béreljünk!

Az eseményen résztvevő partnerekkel bele is vágtak a pénzügyi tudatosságról, majd a fenntartható egészségről szóló beszélgetésbe. Az inspiráló gondolatcsere közben pedig testközelből láthattuk a szalon sokszínű kínálatát, azokat az igazi wow moment ruhákat, amelyeket mi is kibérelhetünk.

A bisztróban felvonuló modellek tökéletesen prezentálták, hogy stílus, fazon, méret, szín és alapanyag tekintetében is bőven van miből meríteni.

Ami pedig az árazást illeti, a bérlés díja 10 és 40 ezer forint között mozog, ami valljuk be, teljesen más árkategória, mint a legtöbb estélyié,

ami sajnos így is, úgy is magányossá válhat a gardróbunk mélyén egy-két viselés után! Ez a jelenség pedig sem környezetileg, sem financiálisan nem visz minket előre…

Sikk me up!

Impulzusvásárláson innen és túl

Évi kommunikációs szakemberként, a Menedzserszövetség értékesítési és partnerkapcsolati vezetőjeként is jártas a pénzügyi tudatosság témájában, ám arról is kendőzetlenül mesélt, hogy hogyan kapcsolja gyermekkori megéléseit a gálaruha-kölcsönző ötletéhez.

Ahogy egy korábbi Női cikkünkben is felidézte: a ruhákhoz való hozzáállását is nagyban befolyásolja, hogy gyerekkorában egész sokáig nélkülözések közepette éltek, és mindig éppen annyi ruhája volt, amennyi szükséges.

– Talán mondani sem kell, hogy később mire költöttem a zsebpénzemet, majd a fizetésemet… Újabb és újabb ruhákra!

Ma már természetesen az impulzusvásárlás helyett igyekszem tudatosan alakítani a ruhatáramat

– osztotta meg velünk Éva, aki több mint 10 éve mélyült el a gálák, díjátadók, egyéb rangos események dresszkódjaiban és a megismételhetetlen, egyben hatékony első benyomás megteremtésében. Igazi bizalmi pozíciót tud emiatt betölteni:

nemcsak ruhákért, hanem small talk, kapcsolatindítás és sales technikák elsajátításáért is betérhetünk hozzá.

pataki nagy éva sikk me up!
Pataki Nagy Éva, a Sikk me up! tulajdonosa

Tabusítás helyett inkább tervezzük pénzügyeinket!

– Miért ekkora tabu a pénz? – kérdezte az esemény moderátora, Musch Rozina, a Forbes Makers szakmai vezetője a kerekasztal résztvevőit.

– Általában hozott minták mentén tabusítjuk a pénzt. Magyarországon talán soha nem volt divat, hogy erről nyíltan beszéljünk – fejtette ki Iványi Ildikó pénzügyi elemző és tervező, befektetési szakember.

– Természetesen napjainkban nem könnyű tervezni, hiszen állandó változásban élünk, de ahogy egy vállalkozásban, úgy a háztartásunkban is meg kell nevesíteni, hogy mik a rövid, közép és hosszú távú terveink. Ezeket érdemes leírni, időközben mérni, és amikor szükséges, alakítani – tette hozzá Ildikó, majd egy ökölszabályra emlékeztetett.

– Érdemes a havi bevételünket 50-50%-ra bontani, amelynek az egyik felét a napi életre, a másik 20%-át tartalékra, 30%-át pedig olyan megtakarításokra elkülöníteni, amelyekből később passzív jövedelemhez fogunk jutni.

A válságok miatt ez persze átalakult és az általános tendencia szerint 60-20-20%-ra változott.

Diszkókirálynő-szerep: vajon tényleg passzol hozzánk?

– A pénz tabusításához szerintem nagyban hozzájárul az örökölt gazdasági és politikai múltunk, és hogy gyakran fellobban az emberekben a gyanú, ha a másiknak pénze van – mutatott rá Yvonne Dederick nemzetközi gazdasági szakember, befektető, mindfulness coach, aki szerint

az önszeretet segíthet megtalálni azt a jó arányt, ami a tudatos tervezés, költekezés és megtakarítás, valamint az ünneplés és örömszerzés között húzódik.

– Ne a külvilágnak próbáljunk megfelelni, ahogy magunkra öltünk különböző szerepeket, hanem az egyszerűségben igyekezzünk megtalálni a világ szépségét! – motiválta a közönséget Yvonne, aki a pénzügyeken túl

 az öltözködésben is az önismeret és önszeretet témakörét hangsúlyozta: így jobban ráérezhetünk, hogy egy fontos estén éppen üzletasszony- vagy diszkókirálynő-szerepbe szeretnénk-e bújni.

Yvonne Dederick 22
Yvonne Dederick gazdasági szakember az öltözködésben is az önismeretet hangsúlyozza.

Vigyázzunk magunkra és a bolygónkra!

Ugyanezt a holisztikus szemléletet képviselték a második, egyben záróbeszélgetés résztvevői is, miközben a fenntartható egészség témakörét boncolgatták, méghozzá ugyanúgy a ruhabemutató látványos körforgásában.

Danka Szilvia, a Zenon Clinic képviseletében felidézte, hogy a pandémia alatt hatalmas gardróbrendezést vitt véghez, ami tapasztalata szerint akár egy mentális rendrakással is felért.

– Valljuk be, hogy a gardróbban felhalmozott ruhák mennyisége és látványa nyomasztóan hat ránk, arra emlékeztet minket, hogy hány és hány átgondolatlan shoppingolást vittünk végbe a múltban! Ami nyomaszt, attól pedig meg kell szabadulni.

A ruhabérlés tökéletes módja annak, hogy ne halmozzuk fel a felesleges darabokat.

– Amikor Évi megosztatta velem az ötletét, azonnal mondtam, hogy „végre valaki és meg ne állj”! Mint ahogy a ruhák terén, úgy a szépségápolásban is halmozunk, hegyekben állnak a polcokon a krémek és várjuk a nagy eredményt. Ahelyett, hogy sok pénzt megspórolva, a megfelelő szakemberekre bízva magunkat, egy valóban hatékony megoldást választanánk.

Sikk me up ruha
Az egyik kikölcsönözhető estélyi ruha.

Banga Ildikó, a hazai The Body Shop tulajdonosa ehhez csatlakozott gondolatmenetével:

„mi is abban hiszünk, hogy a szépség belülről fakad, és a belsőnk és külsőnk ápolása révén szépséget tudunk sugározni”.

A bőrápolás, hajápolás, testápolás és fürdőzés fenntartható „love brandje”, a The Body Shop önszeretet-forradalmat indított, így a márka életében nemcsak a bolygóra, hanem az önmagunkra való szeretetteljes vigyázás is megjelenik.

– A The Body Shop egyik fő küldetése a nők önbecsülésének növelése. A fenntarthatóság a génjeinkben van, és ez a ruhákra is vonatkozik. Éppen ezért álltunk Évi fantasztikus kezdeményezése mellé – mondta végül Ildikó.

Banga Ildikó tulajdonos, The Bodyshop
Banga Ildikó, a The Body Shop tulajdonosa.

Irány a SikkMeUp!

Évi szalonja Budapesten, a Galántai utca 12-es szám alatt található, ahol az előzetes időpontfoglalás után elegáns, a gálaruhákhoz tökéletesen passzoló környezetben élhetjük át a hamisítatlan, önbizalombomba SikkMeUp!-szolgáltatást.

A szakember egy rövid telefonos egyeztetést követően (például a várt esemény jellegéről, karakteréről, céljáról) szeretettel, folyamatosan megújuló és anyagi, valamint méretezési szempontból is sokszínű és inkluzív kínálattal vár téged is.

Sőt, Évi arra is meginvitál minket, hogy csatlakozzunk és együtt legyünk reformerek a hazai ruhabérlés területén! A szalon ugyanis egyfajta közösségi gardróbként is definiálható: a szekrényünk mélyén árválkodó alkalmi, estélyi ruháinkat mi is körforgásban tarthatjuk, egyfajta „kisrészvényesként”. A részletekért keresd magát a gálalányt!

Támogatott tartalom.

Fotók: Pongrácz Anita

Hasonló tartalmakat ITT olvashatsz. Ha tetszett a cikkünk, oszd meg másokkal, és kövess bennünket a Facebook-, valamint Instagram-oldalunkon is. 

Tetszett a cikk?

Megosztás:

Ajánlott cikkek:

2024 © NŐI VÁLTÓ - Minden jog fenntartva | Weboldal: Kardos Gergely