Barion Pixel Skip to content
Bridge Budapest díjátadó

Taroltak a női üzleti közösségépítők a Bridge Budapest Közösségi Díjátadón! Mi is nyertünk!

Virtuális Asszisztensek Fóruma, Csak a Mentes közösség, Zsolya Communication közösség, #AJMAFT közösség, Női Váltó Vállalkozói Klub és Élesztő díj. Taroltak a nők által vezetett közösségek idén a Bridge Üzleti Közösségi Díjátadón. Az eseménnyel az üzleti közösségekben rejlő erőt, és azokat a közösség- és hídépitőket ünnepelték, akik energiája és munkája nélkülözhetetlen e kezdeményezésekben. Mutatjuk a nyerteseket és elsőként hozzuk gondolataikat a díjjal kapcsolatban

Negyedik alkalommal díjazta a Bridge Budapest azokat az üzleti közösségeket és szervezeteket, amelyek tudatosan és innovatív módon katalizálják a hazai üzleti szereplők és vállalkozók közötti kapcsolódásokat és együttműködéseket. A díjjal azokat a közösségeket ismerik el, akiknek a missziója, eseményei, képzései, kapcsolati hálója, illetve tudásmegosztó és közösségépítő tevékenysége kiemelkedő, komoly értéket képvisel.

– A legnépszerűbb hazai üzleti közösségek összekötnek, inspirálnak és folyamatos fejlődési lehetőséget kínálnak. Megtanítják hogyan mozogj otthonosan a virtuális térben és a social media világában, mentorálnak, podcastet készítenek, és a közösségi platformok és offline események segítségével számos lehetőséget kínálnak üzletfejlesztésre és networkingre – mondta Pistyur Veronika, az idén 10 éves Bridge Budapest vezetője.

A Bridge Üzleti Közösségi Díjátadó idén a Business Fest-en került megrendezésre, a Forbes színpadon. Az eseménnyel az üzleti közösségekben rejlő erőt, és azokat a közösség- és hídépitőket ünnepelték, akik energiája és munkája nélkülözhetetlen e kezdeményezésekben. 

A 2023-as díjátadón hét kategóriában adták át a Bridge Üzleti Közösségi Díjakat, köztük a kifejezetten az üzleti tudásmegosztást ünneplő Dreher Sörgyárakkal közösen alapított Élesztő-díj is. A döntős jelöltek köre a Bridge Vezetői Közössége ajánlásai és közönségszavazás útján állt össze. Közel 200 közönségszavazattal, 40 szervezetre érkezett jelölés. A végső döntést a shortlistes jelöltekről a vállalkozói szférához kötődő, felkért hatfős szakmai zsűri hozta meg. 

Aktivitás, szektoron belüli összefogás, womenpower, online megoldások, fenntarthatóság, üzleti podcast közösségek és a tudásmegosztás volt idén a Bridge hívószava. A beérkezett ajánlások és szavazatok alapján így 7 kategóriában született díjazott.

Díjkategóriák és nyertesek:

Aktív Üzleti Közösség Díj: az #AJMAFT közössége

Az #AJMAFT a hazai KKV szektor, a self-made vállalkozások és tudatos karrierépítők támogatója. A hazai média- és kommunikációs piac egyik meghatározó alakja, a személyes márkaépítés specialistája, Kende-Hofherr Krisztina kezdeményezése, aki 2021 óta már civileket és ezzel egy szélesebb körű vállalkozói kört is támogat a karrierépítésben. Mottójuk: “Akard jobban, mint amennyire félsz tőle!”

– Gyermeki Izgalommal érkeztem a díjkiosztóra és eufórikus boldogsággal távoztam onnan. – mondta el Kende-Hofherr Krisztina, a díjátadó után. – A díjat fizikai mivoltában én vettem át, de valójában ez az  #𝗔𝗝𝗠𝗔𝗙𝗧 közösség tagjaié, támogatóié, partnereié, és mindenkié, aki így vagy úgy kapcsolódik hozzánk. 

Őszintén hisszük és már-már szívügyünkké vált, hogy mind többekkel elhitessünk, hogy mindentől és mindenkitől függetlenül is lehet karriert építeni. Hogy a saját tehetségünk, szorgalmunk, fejlődésünk és munkánk és az ebből eredő eredmények és ezek megfelelő megmutatása igenis elegendő ahhoz, hogy elérjük a céljainkat.

Hogy selfmadenek lenni az igazi siker akár vállalkozóként akár tudatos karrierépítőként. Egy ilyen elismerés új energiákat és új hitet  ad. És persze még több felelősséget, amit soha egyetlen pillanatban sem veszíthetünk szem elől. Bízunk abban, hogy az egyes közösségek, mint megannyi kis sziget egyszer csak összeérnek és akkor valóban sokkal jobb hely lesz ez a világ. – emelte ki Kende-Hofherr Krisztina.

Kende-Hofherr Krisztina
Kende-Hofherr Krisztina és a Bridge Budapest vezetője: Pistyur Veronika.

Szektorális Együttműködés Díj: Virtuális Asszisztensek Fóruma és Online Szolgáltatók Közössége

Egy olyan új, kialakulóban lévő szakma színtere, amely az online vállalkozástámogatást és otthoni adminisztrációs munkát végző virtuális asszisztenseket támogatja és fogja össze. Mindemellett a teljes online szolgáltató szektor és a hazai kkv-k kapcsolódásának és példaértékű összetartásának helyszíne. A közösség motorja és lelke Szabó Ágnes, a Virtuális Irodaház megálmodója és tulajdonosa, aki egyfajta hídként köti össze a különböző területekről érkező legprofibb szakértőket megbízóikkal.

Womenpower Díj: Női Váltó Vállalkozói Klub

Békéssy Olga szerkesztő-riporterből karrierváltással lett magazin alapító, vállalkozó és közösségépítő. Saját példáját alapul véve, a karrierváltó és saját vállalkozásban gondolkodó nőkkel épít vállalkozói közösséget. A NőiVáltó.hu és a Női Váltó Fesztivál olyan ismertségét, hálózatot és követői tábort teremtett, amelyekből kilépve és túlnőve a Női Váltó Vállalkozói Klubbal valódi közösség született meg – hangzott el a díjátadón.

– Sokszor hallom azt cégvezetőktől és döntéshozóktól, hogy engem nem érdekelnek külön a nők, én emberekben gondolkodom a munkahelyen – kezdte köszönő beszédét főszerkesztőnk, Békéssy Olgi. Szerintem pedig 

addig, amíg 17%-os a bérkülönbség, amíg nők ezrei nem tudnak dolgozni a gyermekük születése után, mert csupán 4% a részmunkaidős állások aránya Magyarországon, amíg azzal, hogy gyermekük születik, olyan anyasági hátrány éri őket, hogy a fizetésük és a karrierjük soha többé nem éri el a féri kollégáikét, amíg a láthatatlan munka miatt tulajdonképpen 3 állásban kell megfelelniük nap mint nap, addig igenis kell beszélnünk külön a nőkről. 

Nekünk az a feladatunk a Női Váltónál, hogy megmutassuk azokat a céges vagy egyéni jó példákat, amelyek választ adnak arra, hogy igenis lehet és kell figyelni a nőkre. Lehet csinálni menopauza vagy éppen kismama programot, lehet adni apaszabadságot, és lehet foglalkozni az egy ideje nem dolgozó nőknek az integrációjával. Hiszek abban, hogy csak együtt, veletek tudunk változást elérni. És összefogva sokkal erősebbek vagyunk. – emelte ki Békéssy Olga.

Békéssy Olga Bridge Budapest Díj
Békéssy Olga a Rossman ügyvezető igazgatójától, Németh Kornéltól vette át a díjat.

Online Üzleti Közösség Díj: Zsolya Communication közössége

Helyfüggetlen online kommunikációs szakértők támogató közössége. Dr. Szabó Orsolya kezdeményezése, aki néhány év leforgása alatt jogászból lett digitális nomád, egyéni kommunikációs tanácsadó saját ügynökséggel, aki közben egy egész nomád közösséget épített fel. Missziója, hogy közös munkával, a közösségi média lehetőségeinek feltérképezésével, támogató közegben minél többen fedezzék fel a közösségi média nyújtotta végtelen lehetőségeket és tudatos online jelenléttel minél több hazai vállalkozó váljon láthatóvá és sikeressé.

– Szerintem egy vállalkozás akkor működik jól, ha annak munkája 3 irányból van validálva: az ügyfelek részéről, a munkatársak irányából és a szakma elismert szereplői által. – mondta a díjátadó után dr. Szabó Orsolya, a Zsolya közösség alapítója. A Zsolya köré szerveződött ügyfelek, partnerek és kollégák azt igazolták, hogy az irány, amerre évek óta haladunk és a minőség, amelyben dolgozunk, valóban érték számukra. Nekem azonban az is nagyon fontos, hogy a szakma is lássa, valóban kiemelkedők vagyunk az iparágunkban.
Egy közösség építése és működtetése hatalmas felelősség, elköteleződés és folyamatos munka, ugyanakkor semmihez sem fogható öröm, amikor látod, hogy a tagok fejlődnek, kapcsolódnak és együttműködéseket alakítanak ki. 
Ezúton is köszönöm ezt a fantasztikus díjat és a folyamatos támogatást a Zsolya közössége részéről! – emelte ki Orsi.

Üzleti Közösség a Fenntarthatóságért Díj: Csak a Mentes közössége

Hazánk legaktívabb mentes közössége, mely 2017-ben indult útjára, és azóta friss és hiteles szakértői tartalmakkal, eseményekkel, szolgáltatásokkal és termékekkel nyújt segítséget, az ételérzékenységben szenvedők és a mentes életmód iránt érdeklődőknek. Herczeg TG Andrea alapító-tulajdonos küldetése, hogy hidat képezzen a speciális étrenden élők és a mentes termékeket forgalmazó cégek között. Célja, egy egységes és mindenki számára elérhető, mentes világ megteremtése.

– Első mentes témában tevékenykedő cégként, hatalmas sikernek élem meg, hogy egyáltalán ilyen szintekig eljut ez a téma – mondta Herczeg TG Andrea, a Csak a Mentes közösség alapítója. 2017-ben ez volt a célkitűzés, hogy minden fórumon felhívjuk az emberek figyelmét az ételérzékenyek problémáira, ezáltal változásokat érjünk el.
A Csak a Mentes közösség az a buborék, ahol én a mindennapjaimat élem, amilyen világot megálmodtam, az ott mind megvan. A vállalkozások együttműködnek, közös projekteket alakítanak ki és nem rivalizálnak. A rendezvények hangulata olyan mint egy családi összejövetelé, ez mindent elmond.
Az pedig, hogy ezt szakmailag is elismerték, nagy motivációt ad a további tervekhez és visszajelzés, hogy jó úton járunk. Nagyon büszke vagyok! – zárta gondolatait Herczeg TG Andrea.
A Csak a Mentes közösség, a Női Váltó és Női Váltó Vállalkozói Klub, illetve a Virtuális Asszisztensek Fórumának közössége évek óta támogatja egymást. A hidak összeértek, mutatja Pistyur Veronika, a díj alapítója.

Üzleti Podcast Közösség Díj: a Cégépitők podcast közössége

Egerszegi Krisztián üzleti podcastje minden epizódban egy-egy cégvezető útját és fejlődését mutatja be; beszélgetései sorsfordító döntésekről, best-practicekről, necces helyzetekről és felemelkedésekről egyaránt szólnak. A Cégépítők hamar túlnőtt a podcast formátumon, és olyan tudatos cégvezetők és vállalkozók közösségévé alakult, amely egymást online és offline módon is folyamatosan támogatja.

ÉLESZTŐ-DÍJ a tudásmegosztásért és tudásátadásért: a protégé mentorporgram

A Bridge Budapest és a Dreher Sörgyárak közös díját idén egy olyan mentorprogram és fiatalos közösség kapta, melyben a turizmus, vendéglátás és szállodaipar iránt elkötelezett szakemberek segítik a fiatal útkeresőket abban, hogy ők is sikeres karriert építhessenek a turisztikai szakmában. A szakmai fókuszú mentorprogram és Tehetségfelfedező Műhely megálmodója és projektvezetője, Horváth Viola. A protégé küldetése, hogy sikeres példákon és különleges eseményeken keresztül tegye vonzóvá a fiatalok számára a szakmát.

A zsűri tagjai: Biás Csongor (a Startup Hungary ügyvezetője), Katonáné dr. Kovács Judit (a Debreceni Egyetem Közgazdaságtan és Világgazdaságtan Intézetének docense), Matheidesz Réka (a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem vezérigazgatója), Máté Krisztina (Az első millióm története, a Cápák között producere), Tóth Gergely (a HR Fest ügyvezetője, a Business Fest megálmodója) és Pistyur Veronika (a Bridge Budapest és az Oktogon Ventures alapítója, ügyvezetője).

Fotók: Békéssy Emese, Herczeg TG Andrea.

Hasonló tartalmakat ITT olvashatsz. Ha tetszett a cikkünk, oszd meg másokkal, és kövess bennünket a Facebook-, valamint Instagram-oldalunkon is.

 

Tetszett a cikk?

Megosztás:

Ajánlott cikkek:

2024 © NŐI VÁLTÓ - Minden jog fenntartva | Weboldal: Kardos Gergely