Barion Pixel Skip to content
Homolya Szilvi és Pazsiczki Bea Búzavirág Kovászműhely kézműves pékség Dobbantó

Kézműves pékség, ami visszanyúl a tradíciókhoz – „Itt bárki megtanulhat kovásszal készült kenyeret sütni”

Több évtizednyi munkatapasztalattal a hátuk mögött Pazsiczki Beatrix és Homolya Szilvia úgy döntöttek, hogy kipróbálják magukat az élet más területén. Ebből az elhatározásból született kézműves pékségük. A Búzavirág Kovászműhely, egy olyan vállalkozás, amely a kovászos kenyeret készítőknek kíván útmutatást adni.

Beatrix a számok világát, Szilvia a jogi pályát cserélte fel a vállalkozásra. A korábban könyvelőként is dolgozó Beatrix ugyanazt vallja, mint az egykori bíró, Szilvia: „Több évtizedet töltöttünk a hivatásunkban és úgy véljük, mindenkinek kijár, hogy egyszer az életben megpróbálja megvalósítani az álmait”.

A kezdetekről azt vallják, hogy szerettek volna valamilyen kreatív munkát végezni.

Mindkettőjük szenvedélye az egészséges és tudatos táplálkozás, és mindketten impulzív, alkotó egyéniségek. Ezt akarták megmutatni a világnak. Meglátásuk szerint a kenyérsütés nemcsak kikapcsolódás, hanem egyben „szakrális tevékenység” is.

A Dobbantó segített 

A Budapest Bank vállalkozónőket támogató Dobbantó Programjára azért jelentkeztek, mert szükségük volt egy jól felépített üzleti tervre. Nem voltak biztosak abban, hogy valóban átlátják-e a vállalkozói lét minden aspektusát. Az eredménnyel, illetve az ott szerzett tapasztalatokkal elégedettek: „A kurzus több területen segítségünkre volt: a célok megfogalmazásában, az értékajánlatban és a magunk megkülönböztetésében más versenytársaktól. Segített, hogy összeszedjük a szükséges információkat a vállalkozás elindításához. A fontossági sorrend felállításában is meghatározó szerepe volt”.

A programon nagyon jó csapat alakult ki, s a résztvevők közül sokakkal megmaradt később is a kapcsolat. Egyik legintenzívebb tapasztalatuk a program végéhez kapcsolódik: „Az üzleti terv bemutatásakor több, mély érzelmeket kiváltó előadás hangzott el, örülünk, hogy megismerhettük ezeket az embereket, részesei lehettünk az álmaik kibontakozásának.” Korábban szerzett tapasztalataik közül több segítségükre volt a programban, így Beatrix a közgazdasági szemléletet, míg Szilvia a kommunikációs készséget emeli ki.

A nőiség kihívás a pék szakmában

Különleges a hozzáállásuk a női vállalkozói léthez, amelyben előnyként élik meg, hogy „csajosak”. Kiemelik, hogy a nőiség, nőiesség egyben kihívás is, mert a pék szakmát a fizikai megterhelés miatt inkább férfiak uralják. „Előnyünk, hogy a kreativitásunk sokkal erősebb a férfiakénál, készek vagyunk az állandó megújulásra, ami ugyanakkor az igényünk is.”

A Kovászműhely sikerei kapcsán a közösségépítést emelik ki elsősorban.

„Legnagyobb sikerünk, hogy olyan tízezer főt számláló, tanulni vágyó, elkötelezett közösséget hoztunk össze, amelynek tagjai elfogadják a tanácsainkat, útmutatásunkat.”

A márka egyre erősebb, ami véleményük szerint a megtartott számtalan tanfolyamnak és a felhalmozott tudásanyagnak köszönhető. Meglátásuk szerint a csapat emberileg és szakmailag is a segítségükre van. Beatrix hozzáfűzi: „Társamnak, Szilvinek köszönhetek a legtöbbet: kiegészítjük egymást, és nagyon inspiráló a kettőnk együttműködése”.

Foglalja vissza a kenyér a méltó helyét!

A vállalkozás jövője sem kérdés számukra, szeretnének egy pékműhelyt indítani, ahol a tanítás mellett exkluzív helyekre biztosítanák a kovászos termékeket és péksüteményeket. A távolabbi jövőben olyan sikeres és elismert csapat élén látják magukat. amely ugyanúgy fontosnak tartja az egészséges táplálkozást, mint ők maguk. „Célunk, hogy a kenyér foglalja vissza a méltó helyét a táplálkozásunkban, méghozzá úgy, hogy magtól az asztalig nyomon követhető legyen az egészséges alapanyag útja”.

Fotó: Dobbantó Program

Hasonló tartalmakat ITT olvashatsz. Ha tetszett a cikkünk, oszd meg másokkal, és kövess bennünket a Facebook-, valamint Instagram-oldalunkon is.

Tetszett a cikk?

Megosztás:

Ajánlott cikkek:

2024 © NŐI VÁLTÓ - Minden jog fenntartva | Weboldal: Kardos Gergely