Barion Pixel Skip to content
Sütiti akarok! cukrászda, Menyhért-Kapusi Gertrúd

Menyhért-Kapusi Gertrúd: „Nem szabad spórolni sem az alapanyagokon, sem a szereteten.”

Sütit akarok! – hányszor csúszik ki az ember száján teljesen ösztönösen egy hosszú nap végén vagy egyszerűen csak akkor, amikor úgy érezzük, jó lenne megjutalmazni magunkat valami finommal. Van ebben a mondatban valami gyermeki, zsigeri és teljesen őszinte vágy a jóra, a finomra, egy kis önszeretetre, mert úgy érezzük, egy jó süteményt bármikor megérdemlünk. Ugyanez az ösztönösség, életigenlés és szerethetőség lengi körbe a II. kerületi Sütit akarok! cukrászdáját és tulajdonosát Menyhért-Kapusi Gertrúdot.

Helyes Gina írása.

Újratervezés vajjal és csokoládéval 

Gerti gyerekkora óta szenvedélye a sütés, de karrierjét mégsem a rózsaszín cukormázak és a süteményes vitrinek világában kezdte építeni. Közgazdász diplomával a zsebében kifogta az álommmelót Budapest legelismertebb szervezetfejlesztő cégénél.

Az lett a főnőke, akinek a könyvéből az egyetemen tanult. Minden adott volt a klasszikus karrierhez: szakmai siker, elismertség, izgalmas projektek.

A teljességet mégis az jelentette számara, amikor munka után hazaért, kötényt kötött, bekapcsolta a sütőt, és elmerülhetett a torták és sütemények illatos világában, éjszakába nyúlóan kísérletezve újabbnál újabb receptekkel. Tette mindezt a barátai és a családja legnagyobb örömére, akik egy idő után már nem csak a süteményeket, hanem a recepteket is követelték tőle.

Azért, hogy ne kelljen egyesével küldözgetni a recepteket, elindította a Sütit akarok! blogot, amely körül egyre nagyobb közösség alakult ki. 

– Akkor még azt gondoltam, a sütés csak hobbi marad az életemben, és arról álmodoztam, hogy majd nyugdíjas koromban nyitok egy kis süti boltot. Reggel bemegyek, megsütöm a nagymamás süteményeket, délután pedig eladogatom őket. Aztán a munkahelyemen negatív változások történtek, és fél év őrlődés és gondolkodás után elhatároztam, nem várok a nyugdíjig! A kezembe veszem a sorsomat és megsütöm az álmaimat – meséli, és hozzáteszi, hogy milyen szerencsés, mert a párja – aki azóta már a férje és az üzlettársa is – végig bíztatta és mindenben teljes mértékben támogatta. 

Sütit akarok! cukrászda, sütemény

Gerti nem egy kis cuki cukrászdát vízionált, hanem egy olyan nagy, világos, élettel teli teret, ahol workshopokat vagy kisebb rendezvényeket is lehet tartani.

– Azt is tudtam, hogy a boltot a II. kerületben szeretném, hiszen egész életemben ehhez a környékhez kötődtem. Amikor pedig megláttam a Frankel Leó úti üzlethelyiséget a hatalmas kirakatával, azonnal tudtam, hogy ez lesz az én kis csoda birodalmam. – mondja.

sütit akarok, Menyhért-Kapusi Gertrúd
Menyhért-Kapusi Gertrúd, a Sütit akarok! alapítója.

Sütemények kompromisszumok nélkül

Tizenegy év telt el azóta, túlélve gazdasági válságot és Covidot, a Sütni Akarok! ma is ugyanolyan szeretettel és minőséggel várja a vendégeket, mint a legelső nap.

– A minőségből sosem engedtem. Nálunk igazi vaj, valódi csokoládé és friss tejszín van a sütikben, pont úgy, mintha otthon készíteném. Semmi adalékanyag, semmi csalás.

Az az egyik előnye, hogy nem cukrásziskolában kezdtem a pályám és nem voltam nagyüzemi cukrásztanuló, hogy az olyan ipari alapanyagokról, mint például a jilk paszta – amitől a piskóta hetekig ruganyos marad, és amit a legtöbb cukrászdában simán beleraknak a tésztába – egyszerűen nem is tudtam, hogy létezik. – avat be Gerti.

Gerti szerint van élet a hagyományos rigójancsin és dobostortán túl is, mindig vannak sajtorták, brownie alapú torták és pisztáciás finomságok is a pultban.

Sőt, tudatosan alakította úgy a kínálatot, hogy mindig legyen valami újdonság, valami meglepő, amiért érdemes bejönni és megkóstolni. A klasszikusokból persze nem engednek, a mézes krémes, a zserbó és a flódni mindig ott várja a vendégeket.

A flódnira különösen büszke: férje családi receptje alapján készül, és kétszer nyerték el vele a Budapest legjobb flódnija díjat, ráadásul vakteszten.

flódni, sütit akarok

Bár mára már egy lelkes csapat veszi körbe, Gertrúd bármikor beáll tortát sütni, kiszolgálni – vagy éppen fagyigépet szerelni, mert természetesen minőségi fagyi is várja a vendégeket. A cukrász karrier mellett tv-s karriert is épít: gyakran látható a Paprika TV műsoraiban. A süti boltban és a kamera előtt is ugyanaz hajtja:

– A küldetésem, hogy megmutassam: egy igazán jó sütemény nem ördöngösség. Csak egy titok van, nem szabad spórolni sem az alapanyagokon, sem a szereteten. 

kiemelt kép: Kovács Eszter

Hasonló tartalmakat nálunk ITT olvashatsz. Ha tetszett a cikkünk, oszd meg másokkal, és kövess bennünket a Facebook-, valamint Instagram-oldalunkon is.

Tetszett a cikk?

Megosztás:

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Ajánlott cikkek:

2026 © NŐI VÁLTÓ - Minden jog fenntartva | Weboldal: Tudatosweb