Barion Pixel Skip to content
gyerekek-edisonplatform

Díjazták a gyerekek jövőjét meghatározó legizgalmasabb szervezeteket

A gyerekek tudását fejlesztő, innovatív szervezeteket, alapítványokat díjazták ismét az Edisonplatform Díjátadóján a Ludwig Múzeumban. Az elismeréseket olyan Edison100-as kezdeményezések kapták meg, akik innovatív módon a 21. századi tudásra készítik fel a gyerekeket. 

A díjak odaítéléséről szakmai zsűri döntött, illetve közönségszavazás alapján dőlt el, hogy ki kapta a +1 díjat. Az Edisonplatform évente megjelenő Edison100 listájának célja, hogy mindig friss információkkal segítse a szülők eligazodását az országosan elérhető gyerekfejlesztő programokról olyan hazai innovatív szervezeteken keresztül, akik elsősorban óvodások és iskolások jövőben fontos tudását és képességeit fejlesztik az iskolai kereteken túl. Az ő tevékenységükön keresztül megismerhetjük, hogy melyek azok a képességek és kompetenciák, amik a jövőben kiemelten fontossá válnak és felértékelődnek a szaktudás mellett. 

Az Egy boglyában vagyunk! 2.0, az Egy Sima Egy Fordított / Egyesület az Inklúzióért, a Felelős Gasztrohős, az OncoVR, a Skool, a Symphonia Alapítvány, a Szabó Szabolcs Alapítvány, az Üzenet Táncszínház – New Step Fitnesz és Táncstúdió és a közönségdíjas Bűvösvölgy térhettek haza díjjal az Edisonplatform  Díjátadójáról.

“Az Edison100-as lista nemcsak a szülőknek nyújt fontos iránytűt. Egy olyan izgalmas  gyűjtemény, amely jövőbemutató módszertanokat mutat be, hisz mindenkinek érdemes tisztában lenni azzal, hogyan érkezhetnek a mai gyerekek megfelelő tudással és képességekkel felvértezve a munka világába – legyen az szülő, gyerekek fejlesztésével foglalkozó szakember vagy éppen cégvezető, aki hosszú távon gondolkodik a tehetségekben. Missziónk, hogy az ő hírük és tudásuk minél több helyre elérjen. Díjátadónkon azokat a szervezeteket ismerjük el, akik saját kategóriájukban a legkiemelkedőbbek, de igazából az egész közösséget ünnepeljük” – mondta el Veres Rita, az Edisonplatform társalapítója és vezetője.

A világ és én kategória: Egy Sima Egy Fordított – Egyesület az Inklúzióért

Az egyesületről már mi is írtunk itt, céljuk, hogy a társadalom befogadó(bb) legyen a spéci emberekkel szemben, és természetes legyen a sokszínűség és sokféleség. Abban segítenek, hogy felismerjük, többre vihetjük, ha kooperálunk, ha tanulunk egymástól. Tapasztalataik alapján ezt a szemléletformálást érdemes minél korábbi életkorban elkezdeni. Célcsoportjaik a “Sima” és a “Fordított” gyerekek, spéci (fogyatékos gyereket nevelő) családok és terapeutáik.

„A mai munkavállalói generáció, amikor kisgyerek volt, úgy bő 20-30 évvel ezelőtt, akkor a szüleitől azt az attitűdöt kapta, hogy nem illik a sérült embereket nézni, nem szabad róluk beszélni, és szinte alig láttunk pl. kerekesszékes gyermeket is az utcán, hiszen nem volt „divat” kivinni őket, de mondhatnék sok más példát is. ” – mondta korábban Bokor Györgyi alapító tag Női váltónak.

Digitális világ kategória: Skool – Kockamóka

A Skool 2014 óta segíti a fiatal gyermekek bekapcsolódását a számítógépes kódolás világába, és újszerű technológiai foglalkozásait a tech szektor meghatározó vállalataival  együttműködésben a kezdetektől fogva ingyenesen biztosítja. Az elmúlt években számos egyedülálló kezdeményezés révén gyermekotthonokba és hátrányos helyzetű térségekbe is eljuttatta a programozást, a leginnovatívabb technológiákat.

Legutóbb arról írtunk velük kapcsolatban, hogy ingyenes programokat szerveznek az Ukrajnában zajló háború elől menekülő gyermekeknek. Céljuk, hogy a velük töltött idő alatt segítsék feldolgozni, elfeledtetni a gyerekekkel az átélt traumákat. Emellett az ország több, mint 30 különböző pontján LEGO játszósarkokat is kialakítanak. 

Egészség kategória: OncoVR

Az egészségügyi szakemberekből álló csapat célja, hogy a virtuális valóság egy nap digitális terápiaként a kórházi mindennapok részét képezze, orvosi receptre felírható legyen. Az OncoVR játékának segítségével a gyerekeknek lehetősége van kiszakadni a kórházi szürke hétköznapokból. A VR lényege, hogy képes létrehozni a jelenlét érzését egy adott virtuális környezetben. Ha a gyerekek a virtuális világban képesek lehetnek legyőzni a betegséget, akkor az már a való világban sem tűnik olyan távolinak.

Esélyt mindenkinek kategória: Symphonia Alapítvány – Samisuli

Hiszik, hogy a zenének és a közösségnek csodatévő ereje van. Vallják, ha esélyt és támogatást kap, akkor még a legrosszabb körülmények között élő gyermek is képes egy jobb életet teremteni magának. Ezt adják a növendékeiknek. Közösséget. Reményt. Jövőt. A Symphonia Alapítvány közösségi zenei programja, a SAMISULI zeneiskola ingyenes hangszeres zenetanulást és társadalmi felzárkózási lehetőséget nyújt rossz körülmények között élő gyerekeknek (mára 22 helyszínen kb. 1800 főnek).

Fenntarthatóság kategória: Felelős Gasztrohős Alapítvány – Palánták és Padtárs programok

Céljuk a fenntartható étkezés népszerűsítése. Játékos szemléletformáló foglalkozások során a gyermekek megtanulják, miért jó, ha helyi és szezonális élelmiszereket, alapanyagokat fogyasztanak, valamint azt is, hogyan lehet megelőzni a csomagolási- és élelmiszerhulladékok keletkezését. Bemutatják, hogy az étkezésen keresztül is milyen sokat tehetünk a Földért, és hogy közösen falatonként megváltoztathatjuk a világot!

gyerekek- Felelős Gasztrohős Alapítvány
A Felelős Gasztrohős díjat Gazsi Zoltán, az Eisberg ügyvezetője adta át

Kreativitás kategória : Üzenet Táncszínház – New Step fitnesz és táncstúdió

Műsoraik célja, hogy minél több fiatalhoz eljuttassák a baleset- és bűnmegelőzési témákat feldolgozó táncaikat. Tehetséges táncosaik a tanulás mellett fontosnak érzik a küldetésüket is,  hogy saját korosztályuk figyelmét felhívják a rájuk leselkedő veszélyekre. Mindezt szeretnék úgy átadni a 7-12 évfolyamos diákoknak, hogy maradandó élmény legyen számukra, és ha véletlenül olyan szituációba kerülnek, amit a táncok is feldolgoznak eszükbe jusson, mit kell tenniük.

gyerkek - üzenet táncszínház

Tudatos nevelés kategória: Egy boglyában vagyunk! 2.0

A Budapest harmadik kerületében, Csillaghegyen található Egyboglya a Családi Közösségekért Alapítvány elkötelezett a természetközeliség, helyi családi közösségek fejlesztése iránt. Szeretnénk, ha a testvérvárosok mintájára a vidéki és városi kis közösségek között együttműködések jönnének létre. Az “Egy boglyában vagyunk!” program 2.0 ebben segít. A városi gyerekeknek falusi, a falusi gyerekeknek városi tapasztalati tanulási projekteket valósítunk meg az együttműködések felhasználásával.

Az Egyboglyában vagyunk vezetői

Tudomány kategória: Szabó Szabolcs Alapítvány – Kémia Mobillabor

Gyermekekkel ismertetik meg a természettudományok szépségeit, fiatalokat fordítanak a pálya felé. Kémia Mobillaboruk főleg hátrányos helyzetű iskolákba viszi el a kémia varázsát: olyan gyermekekhez juttatják el a kísérletek élményét, akiknek iskolájuk szűkös feltételei miatt ez nem adatik meg.

nlc.hu Közönségdíj: Bűvösvölgy

A Bűvösvölgy médiaértés-oktató központjai azért jöttek létre, hogy támogassák a gyerekeket a média tudatos és biztonságos használatában. A hozzájuk látogató diákok játszva, közös alkotómunka révén, saját maguk által létrehozott médiatartalmakon keresztül ismerik meg, hogyan működik és hat rájuk a média. A gyerekek szociális háttere nem lehet akadálya a hozzáférésnek, programjaik az utaztatással együtt ingyenesek.

Az elismerés a Doktor24 jóvoltából kiegészült egy kibővített egészségszűrési ajándékcsomaggal, melyet a 8+1 kategória díjazottja vehetett át Lancz Róbert vezérigazgatótól.

A 2o22-es év különdíjasai:

Ludwig Múzeum különdíja: Robokaland – róluk mi is írtunk itt.

RoboKaland
A RoboKaland alapítói

Alteo Fenntarthatósági különdíj: Hősök Tere Alapítvány

Éva magazin különdíj: Mamakör Alapítvány

Felelős Szülők Iskolája különdíja: Adnijóga

Forbes különdíj: Neked szól a taps!

Kreatív különdíj: Szabad Labor Drámaműhely

kiemelt kép: Edisonplatform

Hasonló tartalmakat ITT olvashatsz. Ha tetszett a cikkünk, oszd meg másokkal, és kövess bennünket a Facebook-, valamint Instagram-oldalunkon is. 

Tetszett a cikk?

Megosztás:

Ajánlott cikkek:

2024 © NŐI VÁLTÓ - Minden jog fenntartva | Weboldal: Kardos Gergely