Barion Pixel Skip to content
Női Váltó magazin adakozókedd

AdakozóKedden a fennmaradásunkért kérünk – ismerd meg a történetünket!

Öt éve olvashattok nap mint nap izgalmas cikket a Női Váltón. Olyan történeteket, amelyek rólatok, rólunk, hétköznapi nőkről szól. Mindezt független magazinként, jórészt az alapítónk, Békéssy Olga finanszírozásából. Mert ő – és az egész szerkesztőség – hisz abban, hogy szükség van egy olyan független női magazinra, amelyet a Ti történeteitek írnak. Ma van az AdakozóKedd és mi arra kérünk, hogy támogass bennüket, hogy tovább írhassunk neked! Hogyan jött létre a Női Váltó Magazin? Mi áll az öt éves sikertörténet mögött? Az alapítónk, Olgi most elmeséli nektek.

Mondanám, hogy milliomos családba születtem, így sohasem okozott gondot az, hogy jó ügyet támogassak. De ez nincs így. Nem születtem gazdag családba. Édesapám vegyész, édesanyám újságíró – jó tollú,  igazságért harcoló típus -, így az akkor még dohányfüsttel átitatott, varázslatos szerkesztőségi világba születtem bele, ahol a szobákból az Erika írógép kattogása és a sor végét jelző csilingelés zaja szűrődött ki, ha végigmentem a ropogó fapadlós békéscsabai Népújság szerkesztőség zegzugos folyosóján, anyukámat keresve.

Egy pillanatig sem volt kérdés, hogy én is újságíró leszek. Leginkább azok a történetek érdekeltek, amelyek a kisemberekről szóltak. 

Így amikor sok- sok évvel később a kereskedelmi tévék elindultak, főleg nehéz sorsú emberek történeteit mutattam meg a nézőknek. Azt az oldalt, ami nincs szem előtt. Honnan jött ez az erős késztetés a segítésre?

Otthonról. A romániai forradalom előtt amikor csak lehetett, a kintieknek segítettünk. Erdélyi származású nagyapám a szüleimmel együtt évtizedekig csempészte át a kinti rokonoknak a magyar sajtót, némi szappan, kristálycukor  és egyéb alapvető élelmiszer társaságában a Trabantunkban, Romániába.

Aki ezt átélte, soha sem fogja elfeledni, hogy milyen gyomorideget jelentett akkoriban minden határátlépés: vajon megtalálja-e a határőr az eldugott Nők Lapját vagy az Új Tükör újságot? Odaát úgy kellett a kultúra, mint egy falat kenyér.

Így nőttem fel. A rendszerváltás a gimnáziumban ért. Ahogy annak a hirtelen jött szabadságnak az ígérete is, hogy bármi lehetek.

Így lettem vidékről, egy lakótelepi lakásból indulva, díjnyertes televíziós riporter.

Aztán amikor 18 év után, a második gyermekem születését követően eljöttem a tévétől, még azt hittem, hogy végleg felhagytam a riporterkedéssel. Akkor még nem sejtettem, hogy a kíváncsiság a másik sorsa iránt, a segítés szándéka nem szűnik meg egy munkahelyváltással. Kommunikációs szakemberként is mindenkit a saját történetéről kérdeztem, mert

engem is szétfeszített a kérdés: hogyan lehet kisgyerekek mellől dolgozni, karriert építeni? Megküzdeni a lelkiismeret-furdalással, amit a környezet tesz ránk azért, mert nem elégít ki az otthoni lét és dolgozni akarok. És a nők megnyíltak.

Egyre több olyan történetet mondtak el nekem, ahol az anyák – nem találva rugalmas munkalehetőséget – kisgyerekek mellől váltottak karriert és saját vállalkozást indítottak

Ezért indítottam el 5 évvel ezelőtt a Női Váltó magazint.

Meg akartam mutatni a történeteiteket.

Azokat a női sorsokat, amelyek erőt adhatnak a többieknek abban, hogy változtassanak. Változtassanak, ha szűkek a keretek, mert nem jó az a munkahely, ahol dolgoznak, ha rossz párkapcsolatban élnek vagy ha nem jön a vágyott kisbaba.

Annyira erős volt a hívás, hogy ezt csinálnom kell, hogy nem foglalkoztam azzal, hogyan is fogom működtetni az egészet.

Női Váltó
A kezdő Női Váltó csapat, 5 évvel ezelőtt.

A szerkesztőségünk szabadúszó újságírókból, lelkes szakemberekből és Terézanyu díjas írókból áll, akiknek – hozzám hasonlóan – fontos az, hogy

megmutassuk benneteket. A hétköznapi nőket, amilyenek mi is vagyunk.

Büszkék vagyunk arra, hogy cikkeink hatására egy emberként álltok a jó ügyek mellé, legyen az hátrányos helyzetű gyermekeket támogató mozgalom vagy egy nehéz helyzetbe került édesanya története. Így teszünk együtt egy jobb társadalomért.

Most viszont arra kérünk benneteket, hogy minket támogassatok!

Havonta többszázezer forintba kerül ugyanis az online magazin előállítása: szerkesztőt fizetünk (már csak részmunkaidőben) és az újságírók tiszteletdíját. Posztolunk, történeteket keresünk, válaszolunk a kérdéseitekre, a megkeresésetekre, mindezt naponta sok-sok órában. 

Ha szerinted is fontos a misszió, amit viszünk, akkor kérlek támogass minket az #AdakozóKedd – nemzetközi nevén #GivingTuesday napján, amely egy globális mozgalom.

Giving Tuesday_adakozókedd-nőiváltó

Célja, hogy legyen egy nap, amikor minden az adományozásról, a jótékony cselekedetekről, és ezek ünnepléséről szól. Mindezt a Black Friday ellensúlyozására hívták életre Amerikában 2012-ben. A mozgalom célja, hogy a nagy vásárlások időszakában arra buzdítsák az embereket, hogy figyeljenek oda másokra: a hátrányos körülmények között élőkre, a jó ügyek képviselőire és adományaikkal másoknak is segítsenek.

Ezek vagyunk mi. Az öt év alatt több ezer cikket, történetet írtunk.

Nektek köszönhetően ma már havonta több milliós social média elérésünk van, és napi rekordokat dönt az olvasottságunk.

Ezek mögött a sikerek mögött azonban nagyon sok munka áll. Megérte? Igen. Ma sem csinálnám ezt másképp. De a segítségetek nélkül ezt egyre nehezebb hónapról-hónapra megismételni. Kérlek támogass bennünket egy összeggel, vagy havi rendszerességgel. Köszönjük!

Kiemelt kép: noivalto.hu

Hasonló tartalmakat ITT olvashatsz. Ha tetszett a cikkünk, oszd meg másokkal, és kövess bennünket a Facebook-, valamint Instagram-oldalunkon is. 

Tetszett a cikk?

Megosztás:

Ajánlott cikkek:

2024 © NŐI VÁLTÓ - Minden jog fenntartva | Weboldal: Kardos Gergely